Trnavské rybníky
reklama

O moste bude s Hlohovčanmi hovoriť primátor Kollár aj župan Viskupič

AKTUALITY - Hlohovec | 9.4.2022, 16.21, prispievatelia

Mesto Hlohovec zostalo po uzavretí mosta rozdelené na dve časti. Chodci sa na druhú stranu Váhu dostanú len po úzkej lávke, ktorá je súčasťou železničného mosta. Obchádzkové trasy pre autá vedú cez Sereď alebo Piešťany.

O moste bude s Hlohovčanmi hovoriť primátor Kollár aj župan Viskupič

V Hlohovci je most témou týchto dní, ešte niekoľko mesiacov asi aj bude. FOTO: TTSK

Cukrovar bývanie
reklama

 

Aktuálne informácie o stave a rekonštrukcii cestného mosta cez Váh dostanú obyvatelia Hlohovca „z prvej ruky“ začiatkom týždňa na stretnutí s primátorom Miroslavom Kollárom a predsedom Trnavského samosprávneho kraja Jozefom Viskupičom.

 

Prvé stretnutie bude v pondelok 11. apríla o 18:00 v kine Úsmev v Hlohovci, druhé v utorok 12. apríla v rovnakom čase na druhej strane Váhu, v telocvični základnej školy v mestskej časti Šulekovo.

 

Predstavitelia mesta a samosprávneho kraja budú informovať o technickom stave mosta, o priebehu jeho rekonštrukcie a odpovedať budú aj na otázky Hlohovčanov.

Dni zdravia
reklama

 

Rekonštrukcia mosta na ceste II/513 sa začala ešte vo februári, vážne do života obyvateľov Hlohovca zasiahla až 30. marca, kedy bol nečakane uzavretý pre autá, cyklistov aj chodcov.

 

Mesto Hlohovec tak zostalo rozdelené na dve časti. Chodci sa na druhú stranu Váhu dostanú len po úzkej lávke, ktorá je súčasťou železničného mosta.

 

Vodiči majú k dispozícii obchádzkové trasy cez Sereď alebo cez Piešťany, každá z nich meria viac ako štyridsať kilometrov.

 

Trnavský samosprávny kraj, ktorý je vlastníkom mosta, začal s jeho rekonštrukciou za 5,4 milióna eur vo februári tohto roku.

 

S jeho uzavretím pre dopravu pôvodne rátal od 20. apríla a pre cyklistov a chodcov v máji. Koncom marca obhliadky pilierov ukázali, že stabilita mosta je ohrozená, došlo preto k jeho okamžitému úplnému uzatvoreniu.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama