Trnavské rybníky
reklama

Most v Hlohovci búrať nebudú, termín sprístupnenia chodcom zatiaľ nie je známy

AKTUALITY - Hlohovec | 12.4.2022, 10.42, prispievatelia

Podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča by uzavretie mosta pre chodcov malo trvať niekoľko týždňov, ale nie mesiace. V prípade áut stále platí, že most bude uzavretý šesť mesiacov.

Most v Hlohovci búrať nebudú, termín sprístupnenia chodcom zatiaľ nie je známy

Najnovšie informácie o moste cez Váh si prišlo vypočuť asi 70 obyvateľov Hlohovca. Foto: Pavol Machovič

Cukrovar bývanie
reklama

 

Obyvatelia Hlohovca sa na stretnutí s trnavským županom Jozefom Viskupičom a primátorom Miroslavom Kollárom nedozvedeli termín, kedy bude cestný most cez Váh opäť otvorený aspoň pre chodcov a cyklistov.

 

Podľa Viskupiča by to malo byť známe na budúci týždeň. Z doterajších informácií Viskupič usudzuje, že pôjde o týždne a nie mesiace.

 

Zatiaľ však podľa neho stále platí, že uzatvorenie mosta pre autá nebude trvať viac ako pol roka a doba celkovej rekonštrukcie mosta nepresiahne 18 mesiacov, ako je to v zmluve so zhotoviteľom.

Potulky mestom
reklama

 

Trnavský samosprávny kraj začal po viacročných prípravách s rekonštrukciou mosta za 5,4 milióna eur vo februári tohto roku.

 

S jeho uzavretím pre dopravu pôvodne rátal od 20. apríla a pre cyklistov a chodcov v máji. Na konci marca obhliadky pilierov ukázali, že stabilita mosta je ohrozená, preto ho okamžite úplne uzatvorili.

 

Na stretnutie so županom Viskupičom a primátorom Kollárom prišlo asi 70 obyvateľov Hlohovca.

 

Žiadali lepšiu koordináciu pridaných vlakových a autobusových spojov, upozornili tiež na problémy na náhradnej lávke pre chodcov pri železničnej trati, ktorá je jedinou možnosťou, ako sa dostať na druhú stranu Váhu.

 

Úzka lávka pri železničnom  moste je pre chodcov jedinou možnosťou, ako sa dostať na druhú stranu Váhu.
Foto: Pavol Machovič

 

 

Kollár poprel dezinformácie o tom, že most je nevyhnutné pre jeho zlý technický stav zbúrať, ako aj o odstúpení zhotoviteľa od zmluvy.

 

Na problém s piliermi existuje podľa neho technické riešenie a k dispozícii je už aj projektová dokumentácia.

 

Po neočakávanom uzatvorení mosta na ceste II/513 v Hlohovca 30. marca prejdú chodci na druhú stranu Váhu len cez úzku lávku pri železničnom moste, vodiči musia absolvovať obchádzky cez Sereď alebo Piešťany.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama