ŽOS Trnava získala od rakúskej spoločnosti kontrakt za takmer 20 miliónov eur
AKTUALITY - Trnava | 12.4.2022, 17.14, prispievatelia
Trnavská firma má ďalšiu významnú zahraničnú zákazku.
Ilustračné foto: Event2All
ŽOS Trnava, ktorá svoje aktivity zameriava primárne na opravu nákladných a osobných železničných vozňov, uspela v ďalšom významnom európskom tendri.
Tento mesiac podpísala dvojročný kontrakt na opravu nákladných vozňov pre rakúsku ÖBB-Technische Services-Gesellschsaft mbH v hodnote 15- 20 miliónov eur.
Súčasťou kontraktu je opcia na ďalšie tri roky v celkovom finančnom objeme do ďalších 30 miliónov eur.
„Týmto kontraktom sme potvrdili našu úlohu primárneho opravcu nákladných vozňov pre rakúske štátne železnice. Vagóny, ktoré každoročne prechádzajú bránami trnavskej ŽOS-ky dnes jazdia, okrem farieb rakúskej ÖBB, aj vo farbách nemeckej DB, českých ČD, francúzskej Ermewa, tradičnej slovenskej Cargo Wagon, či iných významných európskych hráčov. Naši žoskári majú byť načo pyšní,“ povedal riaditeľ divízie nákladných vozňov ŽOS Trnava Rastislav Bráblik.
ŽOS Trnava v tendri využila dlhoročné skúsenosti pri revíziách a opravách nákladných vozňov pre zahraničných obchodných partnerov a potvrdila pozíciu dominantného hráča v oblasti opráv železničných vozňov v európskom priestore.
(TS)