Trnavské rybníky
reklama

Radnica plánuje návrat k hodinovému parkovnému

AKTUALITY - Trnava | 14.9.2011, 00.00, Gabriel Kopúnek

Lacnému parkovaniu v centrálnej mestskej zóne (CMZ) odzvonilo. Radnica plánuje prehodnotiť súčasný stav a vrátiť sa k predošlej hodinovej taxe.

Radnica plánuje návrat k hodinovému parkovnému

Do mesta autom sa už onedlho ísť neoplatí. Platiť sa má aj za záchytné parkoviská. Foto: autor

Cukrovar Trnava
reklama

V centre Trnavy dnes vodič za parkovanie platí euro na celý deň. „Vo väčšine prípadov ho odstaví na celý deň a blokuje tých, ktorí si potrebujú niečo v meste vybaviť. Plánujeme preto prijať všeobecne záväzné nariadenie, ktoré bude spravodlivejšie,“ hovorí viceprimátor Bystrík Stanko. Samospráve to umožňuje novela zákona o premávke na pozemných komunikáciách. „Viaceré mestá doteraz porušovali zákon, iba Trnava problematiku parkovania riešila v súlade s legislatívou vyberaním dane za vjazd do CMZ. Od augusta však už mestá môžu vyberať poplatky za parkovanie na svojom teritóriu,“ spresnil viceprimátor.
Zatiaľ nie je zrejmé, či bude parkovné vyberať Mesto, alebo to prenechá súkromnej firme. „Ak túto službu nedokážeme robiť efektívne, radšej ju prenajmeme súkromnej firme, ktorá má k dispozícii moderné technológie. Automaty na lístky už dnes nestačia. Za parkovanie sa dá vo väčších mestách platiť aj esemeskami, čo je pre ľudí časovo výhodnejšie. Kým však rozhodneme, spravíme dôkladnú analýzu statickej dopravy v CMZ. Na dodržiavanie príslušného VZN bude aj naďalej dohliadať mestská polícia,“ dodal Bystrík Stanko.
Po novom by sa však nemalo platiť za prvú polhodinu. Spoplatnené však budú aj záchytné parkoviská v tesnom kontakte s CMZ. Tie dnes podnikavci využívajú na beztrestné blokovanie parkovacích miest autami zmenenými na bilbordy. Taktiež Trnavčania budú parkovať lacnejšie, zľavy by si mali uplatňovať prostredníctvom Karty Trnavčana, ktorá má byť k dispozícii už budúci rok.
 


 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama