Trnavské rybníky
reklama

Tečie vám práčka? Toto skontrolujte a určite odhalíte príčinu

SERVIS - Dom a záhrada | 22.4.2022, 18.03, reklamný článok

Aj keď sa to možno nebude niekomu zdať, poruchy práčok sú v súčasnosti menej časté ako v minulosti. Samozrejme, hovoríme o tých kvalitných, nemôžete si kúpiť najlacnejšiu práčku na trhu a očakávať životnosť špičkového modelu, ktorý stojí násobne viac.

Tečie vám práčka? Toto skontrolujte a určite odhalíte príčinu

Ilustračné foto: urbans / Shutterstock.com

 

Nikto nechce vytopiť svoju a ešte aj susedovu kúpeľňu

Rovnako samozrejmé je aj to, že napriek pokrokom v technológiách sa môže nejaká porucha vyskytnúť. Čo sa práčok týka, jedným z najväčších strašiakov je, že práčka začne tiecť. To dokáže poriadne preveriť vašu hydroizoláciu.

 

Rozhodne nejde o nič príjemné. Hrozia samozrejme škody na vašej kúpeľni, prípadne na kúpeľni susedov pod vami, ale to nie je všetko. Keďže práčka je pochopiteľne napojená na elektrickú sieť, hrozí pri jej tečení naozaj vysoké nebezpečenstvo.

 

 

Tečie zozadu alebo spredu?

Dobrou správou je, že väčšinou dokážete tečenie práčky vyriešiť aj svojpomocne. Možno budete musieť objednať nejaké náhradné diely Bosch, ale môžete sa vyhnúť zháňaniu opravára a čakaniu na to, kedy bude mať voľný termín.

 

Pri tečení práčky je dôležité najskôr identifikovať, či voda vyteká zozadu, alebo spredu.

 

Ak voda vyteká zo zadnej časti práčky, skontrolujte prívodnú hadicu studenej vody a hadicu odpadovej vody. Skontrolujte, či sú hadice dobre nasadené. Ak áno, pozrite sa, či nie sú zlomené, alebo inak poškodené.

 

A pozrite sa aj na tesnenia. Ak narazíte pri hadiciach alebo tesneniach na problém, jednoducho ich vymeňte a môžete práčku opäť používať.

 

Pri niektorých moderných práčkach vám vytečenie kvôli problému s prívodnou hadicou nehrozí, keďže využívajú technológie, ktoré dokážu vašu kúpeľňu pred týmto problémom ochrániť.

 

Pri spredu plnených práčkach môžete vypozorovať tečenie vody aj z prednej časti. To môže spôsobiť guma dvierok, ktorá už dobe netesní.

 

Zväčša ide len o malé množstvo vody, ale rozhodne tento problém netreba zanedbávať. Tesniacu gumu vymeňte čo najskôr.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama