Trnavské rybníky
reklama

Vybrať si druh podlahy je len začiatok. Sú tu aj ďalšie veci

SERVIS - Dom a záhrada | 23.4.2022, 21.50, reklamný článok

Pri rekonštrukcii domácnosti doslovne platí, že začínať by sa malo od podlahy. A hneď narážame na dilemu. Aký druh podlahy zvoliť? Výber je bohatý, rôzne druhy podláh majú rôzne výhody, ale aj nevýhody a tak vybrať si ten ideálny môže často vyzerať ako nesplniteľná úloha.

Vybrať si druh podlahy je len začiatok. Sú tu aj ďalšie veci

Ilustračné foto: FotoAndalucia / Shutterstock.com

 

Nezabudnite na lišty

Keď už sa rozhodnete pre konkrétny druh podlahy, čakajú vás rozhodovania v rámci tohto druhu. Tu ide hlavne o vizuálnu stránku veci, čiže o farbu, či dekor.

 

A keď už to vyzerá, že stačí dobre premerať miestnosť, či miestnosti a kúpiť potrebné množstvo, sú tu ďalšie veci, na ktoré treba myslieť a nie je ich málo.

 

Napríklad (ale nielen) pri populárnych laminátových, či vinylových podlahách nesmiete zabudnúť na soklové lišty, rôzne prvky k nim, prechodové lišty, či schodové profily. Bez týchto „drobností“ skrátka nemôžete podlahu považovať za kompletnú.

 

 

Výber škárovačky zvážte naozaj dôkladne

O niečo zložitejšie to môže byť ak sa rozhodnete pre dlažbu. Prečo zložitejšie? Neoddeliteľnou súčasťou dlažby je aj kvalitná škárovacia hmota.

 

A aj keď v súčasnosti je aj na trhu so škárovačkami nepreberné množstvo farieb, pri výbere škárovačiek ide hlavne o funkčnosť.

 

Sú síce ľudia, ktorí používajú jeden druh škárovačky všade, ale to rozhodne nie je správna cesta. V závislosti od miesta použitia musí mať škárovačka rôzne vlastnosti.

 

V niektorých miestnostiach musí zvládnuť náročnejšie podmienky, inde zasa až tak nie. Je preto obrovský rozdiel pri výbere škárovačky do obývacej izby, do kuchyne, či napríklad do kúpeľne.

 

Aj keď sme prízvukovali pri škárovačkách hlavne funkčnosť, spomenuli sme aj množstvo farieb, ktoré na trhu nájdete. Môžete sa tak vyhrať aj s takýmto detailom, akým je farba škárovačky a ovplyvniť tým vzhľad miestnosti.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama