Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Splavovanie Váhu ponúkne netradičné zážitky návštevníkom kraja

AKTUALITY - Región | 24.4.2022, 12.24, prispievatelia

V sobotu 30. apríla otvoria sezónu splavov na Váhu, Malom Dunaji aj Dunajských ramenách podujatím Vesna volá na vodu.

Splavovanie Váhu ponúkne netradičné zážitky návštevníkom kraja

Sezóna splavovania Váhu štartuje už v sobotu. Ilustračné foto: Rezort Piešťany

reklama

 

Zážitky na vode chcú turistom v Trnavskom kraji ponúknuť organizácie, ktoré sa zaoberajú cestovným ruchom. V sobotu 30. apríla otvoria vodácku sezónu naraz splavmi na Váhu, Malom Dunaji aj na Dunajských ramenách.

 

„Našim cieľom je ukázať návštevníkom Trnavského kraja zaujímavé a jedinečné miesta na troch trasách vodných tokov v našom kraji. Podujatie Vesna volá na vodu je vhodné aj pre tých, ktorí nemajú so splavovaním žiadne skúsenosti,“ povedala Petra Hencelová z Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

 

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany bude od mája až do začiatku októbra ponúkať záujemcom splavovanie Váhu. Tri trasy na starom ramene Váhu sú podľa riaditeľky Tatiany Nevolnej pripravené tak, aby vyhovovali všetkým záujemcom, vrátane rodín s deťmi.

Zemiansky dvor
reklama

 

„Piešťany sú dlhodobo vnímané predovšetkým ako miesto, kam sa chodia uzdravovať chorí. My sa však našimi aktivitami snažíme ukázať návštevníkom aj inú tvár regiónu. Poznávanie prírody z vody je úžasný a neopakovateľný zážitok, pri ktorom si ľudia navyše aj zašportujú. Veríme, že aj vďaka tomu si odnesú z Piešťan nezabudnuteľné spomienky a radi sa k nám opäť vrátia,“ hovorí o najnovšej aktivite Nevolná.

 

Záujemcovia si môžu vybrať trasu Sokolovce – Hlohovec, Nové Mesto nad Váhom – Piešťany alebo Jalšové – Hlohovec.

 

Súčasťou Trnavského samosprávneho kraja sú aj tri veľké rieky Váh, Dunaj a Morava, ktoré sa v podobe troch modrých vĺn dostali aj do jeho erbu. Z vodáckych aktivít boli doteraz najznámejšie plavby po Baťovom kanáli, ktoré majú začiatok v Skalici.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama