Trnavské rybníky
reklama

Prečo sa oplatí navštíviť Krétu? A k tomu tipy na menej známe pláže

RELAX - Tipy na výlet | 24.4.2022, 17.18, reklamný článok

Kréta je najväčší spomedzi všetkých gréckych ostrovov. Považuje sa za kolísku európskej civilizácie, bola totižto centrom Minojskej civilizácie. Jej typickú architektúru môžete na Kréte obdivovať dodnes. Významné miesto má aj v gréckej mytológii, narodil sa tu totižto vládca olympských bohov, Zeus. A v neposlednom rade je Kréta skvelým miestom na dovolenku.

Prečo sa oplatí navštíviť Krétu? A k tomu tipy na menej známe pláže

Ilustračné foto: GP PHOTOTRENDS / Shutterstock.com


Kréta je ostrov pre všetky vekové kategórie

Čo vás bude čakať, ak sa rozhodnete pre dovolenku na Kréte? Ak by sme to mali zhrnúť, tak to budú nádherné pláže, ktoré sú takmer neustále zaliate slnkom, historické mestá, tradičné dedinky a množstvo aktivít, ktoré zaujmú zaľúbené páry, rodiny s deťmi a aj partie priateľov.

 

Ak vás zaujímajú tradície a zvyky, Kréta je rozhodne pre vás. Tunajší obyvatelia si totižto zakladajú práve na svojich tradíciách, čo je vidieť aj na typickom oblečení, ktoré často nosia.

 

Ak si chcete na Kréte užiť naozaj letné počasie, vycestuje na ňu v júli alebo v auguste, prípadne v septembri, kedy síce teploty už začínajú mierne klesať, ale more je stále príjemne teplé.

 

 

Tieto pláže nie sú úplne známe, ale na kráse im to neuberá

Snažiť sa vymenovať, ktoré pláže na Kréte by ste si rozhodne nemali nechať ujsť, to by trvalo skutočne dlho. Skúsime ísť na to trochu inak.

 

Prezradíme vám dve lokality, ktoré zrejme nenájdete medzi najznámejšími plážami na Kréte, ale rozhodne stoja za navštívenie.

 

Jedna zo známych pláži na Kréte je Vai. Ak si však chcete vychutnať podobne krásne pláže, ale s menším počtom ľudí, zamierte k neďalekým zrúcaninám starobylého mesta Ithanos, pri ktorom nájdete 3 menšie, ale krásne pláže.

 

A keď už tam budete, nezabudnite si na chvíľu obuť pohodlné dámske sandále a spomínané zrúcaniny preskúmať.

 

Ak chcete počas kúpania v mori a oddychu na pláži nasať skutočne romantickú atmosféru, na východnej časti ostrova nájdete pláž Kalo Nero Bay.

 

Ide o kamienkovú pláž, ktorá sa nachádza pod skalným útesom a tak si na nej aj počas najhorúcejších dní môžete vychutnať prirodzený tieň.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama