Trnavské rybníky
reklama

Tri piliere, na ktorých stojí štúdium na Trnavskej univerzite

AKTUALITY - Trnava | 25.4.2022, 08.25, reklamný článok

Výsledok najnovšej ankety na Trnavskej univerzite potvrdil vysokú spokojnosť absolventov so získaným vzdelaním.  S výrokom „So štúdiom na TU som bol/a spokojný/á“ súhlasilo alebo skôr súhlasilo až 83% „čerstvých“ absolventov  a v skupine absolventov po dvoch rokoch od ukončenia štúdia (2018/2019) spolu 94% respondentov.

Tri piliere, na ktorých stojí štúdium na Trnavskej univerzite

Foto: Barbora Likavská

 

Vedeli ste, že štúdium na Trnavskej univerzite má svoje základné tri piliere? Tu sú:


1) Akademická excelentnosť  

Prakticky žiadna univerzita na Slovensku nemá takú históriu ako Trnavská univerzita, ktorá vznikla v Trnave už v roku 1635. To, že univerzitný život má v „malom Ríme“ takmer štyristoročnú tradíciu, potvrdzuje každý kameň v meste.

 

Iba v Trnave sa nachádza jedinečný architektonický vzdelávací komplex, ktorý na Slovensku nemá obdobu: máme tu univerzitný kostol s námestím „Forum Academicum“, budovy Marianum, Adalbertinum, Stefaneum a ďalšie.

 

„Tradície historickej Trnavskej univerzity sú pevnou súčasťou našich novodobých dejín a súčasťou prameňa, z ktorého sa napája naše terajšie postavenie, naše sebavedomie a naša hrdosť,“ pripomína rektor Trnavskej univerzity a odborník na slovenskú literatúru prof. René Bílik.

 


2) Hodnoty

Trnavská univerzita je verná hodnotám, s úctou k tradíciám, otvorená výzvam. Tak znie jej motto. Snažia sa svoje hodnoty, predovšetkým rozvoj mysle, ducha i tela, odovzdávať svojím študentom.

 

„Chceme študentov viesť k tomu, aby boli vo svojom živote schopní uskutočňovať slobodné rozhodnutia a aby vedeli prevziať zodpovednosť za svoj život, aby boli intelektuálne kompetentní, ako aj emočne zrelí, a aby boli otvorení pre zmeny v hľadaní spravodlivejšej spoločnosti,“ približuje prorektor Trnavskej univerzity prof. Miloš Lichner.

 

Foto: Barbora Likavská


3) Rodinná atmosféra

Na najstaršej trnavskej alma mater panuje rodinná atmosféra. Potvrdzuje to aj súčasná predsedníčka Študentskej rady Nicole Makóová:

 

„Na Trnavskej univerzite nadmieru spokojná úplne so všetkým a nikdy by som nemenila. Nielen profesori, ale aj páni vrátnici, pani bufetárka a panie na študijnom oddelení sú vždy pripravení nám pomôcť, sú priateľskí a pristupujú k nám s maximálnou profesionalitou.“


Podobne to vníma aj profesor Adrián Jalč: „Každý študent podľa mňa môže mať pocit, že učiteľ sa mu venuje, prípadne rieši jeho problém. Pri každom študentovi sa mi objaví jeho tvár, čo pri veľkých fakultách nie je vždy možné.“


Momentálne sa môžete prihlasovať na Trnavskú univerzitu a vybrať si tak vysokú školu, ktorá stojí na týchto troch pilieroch: akademická excelentnosť, hodnoty a rodinná atmosféra. Viac informácií nájdete na truni.sk v časti Uchádzač.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama