Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Futbalová matematika nehrá v prospech Spartaka

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.4.2022, 13.05, Ján Král

Tri bezgólové remízy a prehra 0:3. To je bilancia trnavského Spartaka s Ružomberkom v tejto sezóne. Z pohľadu futbalovej matematiky hovorí jasnou rečou - ak budú mať tímy po záverečnom kole Fortuna ligy rovnaký počet bodov, na vyššej priečke sa umiestnia Liptáci.

NÁZORY: Futbalová matematika nehrá v prospech Spartaka

Bamidele Yusuf bol proti Ružomberku najnebezpečnejší ofenzívny hráč Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Tréner Michal Gašparík to dobre vie a preto chcel v nedeľu Ružomberok doma poraziť. Nepodarilo sa. Po záverečnom hvizde rozhodcu Ziembu svietil na ukazovateli skóre stav 0:0. 


"Stretli sa dve mužstvá, ktoré sa veľmi dobre poznajú, majú, myslím si, najlepších brankárov v lige a veľmi prepracovanú organizáciu hry v defenzíve. Určite nás teší, že sme od Spartaka nedostali gól. I keď musím povedať, že dnes sa Trnavčania vedeli presadiť v krajných vertikálach, ale rozhoduje sa v pokutovom území a tam sme boli lepší," komentoval pozitívnu štatistiku s Trnavou tréner hostí Peter Struhár.


"Potrebovali sme tri body na to, aby sme skončili druhí. Teraz má k tomu bližšie Ružomberok. Cítil som však aj z chalanov, že už viac mysleli na duely so Slovanom. V zápase nebola taká emócia, ako by svedčala súboju, keď hrá druhý s tretím," hodnotil Michal Gašparík.

REDNOD
reklama


Ako sám skonštatoval, do šestnástky letelo veľa prihrávok či centrov, nič z nich však andeli nevyťažili. 


"Vo futbale je ťažké presadiť sa, keď súper bráni v strednom alebo hlbokom bloku. Nám sa to darí, dokážeme sa dopredu dostať, no finálne riešenie akcie je o individuálnej kvalite, to už nie je systémová vec. Dnes ju Bamidele mal, bolo ho cítiť, v krídelnom priestore robil súperovi veľké problémy. Na druhej strane, Ristovski a Azevedo zostali za očakávaniami. V našom systéme potrebujete silnú ofenzívnu trojku, tento rok sa nám nedarí, aby všetci traja naraz zahrali optimálne," zhodnotil otvorene.


Azevedo síce spravil oproti štartu v Trnave určitý pokrok, stále to však nie je ten level, čo sa od legionára očakáva. Podobné tvrdenie platí o Poliakovi Kozakovi. 


Iván strieda lepšie a horšie momenty, miesto v základnej zostave si ale zatiaľ nevybojoval. Aj preto sa tri kolá pred koncom súťaže asi netreba veľmi zamýšľať, ktoré pozície bude treba z pohľadu Spartaka riešiť v letnom prestupovom termíne.

 

 

Ťažší žreb má Trnava

Pohľad na ďalší program ligy hovorí, že ak chce Spartak skončiť druhý, bude musieť získať vo zvyšnej časti sezóny viac bodov ako Ružomberok. 


Vylosovanie mu pritom veľmi nehrá do karát. V ďalšom kole ide Spartak na Slovan, potom hrá v Žiline a v záverečnom kole privíta doma Dunajskú Stredu.


Ružomberok hostí Žilinu, ide do Dunajskej Stredy a ligový ročník zakončí domácim súbojom so Sereďou.


Lopta je však guľatá a tiež platí, že v našej lige dokáže každý poraziť každého. Takže, uvidíme.

 

 

V júni už tradične 0 (nie stupňov)

Jedno vyslovene pozitívne konštatovanie k zápasu: Spartak pozval na zápas s Ružomberkom deti do 14 rokov zdarma. Do špeciálne vyhradeného sektora ich prišlo 350, čo je solídne číslo.

 

Zavítali medzi nich počas zápasu aj Dobrivoj Rusov a Kelvin Boateng a rozdali im podpisy. Toto je cesta, takto sa buduje klubizmus.


Horšie to už bolo s celkovou návštevou. Na zápas prišlo 3138 divákov, čo nie je na slovenské pomery najhoršie, no popravde, na význam zápasu sa očakávalo viac. Každopádne, aspoň čiastočný nárast oproti predošlým tragickým návštevám. Zrejme pomohlo i lepšie počasie.


V tejto súvislosti však ešte jedna poznámka na zamyslenie. Spartak odohrá v máji 1 domáci ligový zápas, v júni presne 0 a v júli zrejme 1. Slovami jeden - nula - jeden.

 

Ešteže sa najvyššia súťaž hrá v našich končinách už štandardne aj v neskorom decembri a začína v polovici februára...

 

Pravda, tento rok sa jesenná časť skončí už v polovici novembri. Nejakú trvalú zmenu ale za tým hľadať netreba, to len zimné MS v Katare bude predsa na niečo dobré.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama