Trnavské rybníky
reklama

Ako zladiť podlahu a nábytok?

SERVIS - Dom a záhrada | 25.4.2022, 18.59, reklamný článok

Ak sa ľudí opýtate, čo najviac ovplyvňuje celkovú atmosféru interiéru, zrejme budete najčastejšie počuť odpovede, že nábytok, či rôzne dekorácie. Niekedy však zabúdame, že na atmosféru miestnosti výrazne vplýva aj farba stien, či druh a dekor podlahy.

Ako zladiť podlahu a nábytok?

Ilustračné foto: Andrey_Popov / Shutterstock.com


Investícia do podlahy je dlhodobá a tak k nej aj pristupujte

Keďže pri rekonštrukcii sa logicky začína od podlahy, je dobré už pri vyberaní z ponuky krásnych podláh myslieť na to ako by mala daná miestnosť vyzerať, keď bude hotová.

 

Samozrejme, treba myslieť aj na ostatné vlastnosti podlahy, keďže podlaha patrí k najnamáhanejším materiálom v interiéri.

 

Pri výbere podlahy neváhajte ani s prípadnou vyššou investíciou, ktorá by vám priniesla vyššiu kvalitu. Podlaha je totižto dlhodobá investícia a tak spomínaný dôraz na kvalitu a dizajn je oveľa dôležitejší ako prihliadanie na cenu.

 

Samozrejme, rozpočet nenafúknete, ale na kvalite podlahy by ste šetriť nemali a radšej by ste snahy o šetrenie mali „presmerovať“ na veci, ktoré môžete v budúcnosti ľahšie vymeniť.

 

 

Najlepší súlad získate kontrastom

A ako postupovať pri kúpe nábytku v Bratislave s prihliadnutím na to, akú ste si vybrali podlahu? Ak máte v miestnosti svetlú podlahu, skvelo sa na nej bude vynímať tmavší nábytok.

 

V prípade, že k svetlej podlahe zvolíte rovnako svetlejší nábytok, kontrastom môžu byť doplnky v podobe obrazov, či váz.

 

Vo všeobecnosti však platí, že by sa mal odtieň podlahy a nábytku aspoň mierne líšiť, o tón, či dva. Inak by príliš splýval s podlahou, čo by spôsobilo, že interiér by pôsobil monotónne až nudne.

 

To iste platí aj pri štruktúre povrchu podlahy a nábytku. Zhoda spôsobí, že interiér bude fádny.

 

Ak vyššie uvedené predsa len chcete urobiť a teda mať podlahu a nábytok v rovnakom odtieni a s rovnakou štruktúrou, kontrast môžete vytvoriť výrazným kobercom.

 

Ten môže pokryť určitú časť miestnosti tam, kde bude mať jeho použitie aj praktický význam alebo ak vám v miestnosti ostane väčšia prázdna plocha.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama