Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Máte podozrenie na bolesť panvového dna? Takto sa prejavuje a lieči

AKTUALITY - Firmy a PR | 29.4.2022, 11.42, reklamný článok

Ľudia, ktorí už majú nejaké tie desaťročia života za sebou, často hovoria, že by chceli mať opäť 20, ale terajší rozum. Vekom skrátka človek naberá skúsenosti, učí sa mnohým veciam a tým pádom je skutočne rozumnejší. Teda neplatí to vždy, ale výnimiek je (dúfame) menej.

Máte podozrenie na bolesť panvového dna? Takto sa prejavuje a lieči

Ilustračné foto: Freeograph / Shutterstock.com

 

S bolesťou prichádzajú aj iné prejavy

S trochou čierneho humoru by sme mohli povedať, že k tým skúsenostiam, ktoré človek vekom získava, pribúdajú aj skúsenosti s rôznymi chorobami a zdravotnými problémami vo všeobecnosti. Mnohé totižto prichádzajú až v určitom veku.

 

To je aj prípad chronickej bolesti panvového dna. Tá naviac prichádza relatívne skoro. Najčastejšie sa totižto vyskytuje u mužov medzi 35. - 45. rokom života.

 

Okrem toho, že sa prejavuje bolesťou v oblasti panvy, ktorá dokáže človeku zmeniť plány tak, že už nebude pred víkendom rozmýšľať kam v Bratislave sa ísť zabaviť, ale skôr kam v Bratislave ísť na pohotovosť, má aj iné prejavy.

 

Patria sem problémy s močením a to bez zjavnej infekcie močových ciest a niektorí pacienti sa sťažujú aj na erektilnú dysfunkciu.

 

Dôvody bolesti panvového dna sú rôzne: zápaly, úrazy v tejto oblasti, ochabnutosť svalovo-väzivového aparátu, sexuálna hypo- alebo hyperaktivita, ale aj neuropsychické problémy.

 

 

Efektívna a komfortná metóda, ktorá pomáha

Aké sú možnosti liečby tejto nepríjemnej bolesti panvového dna? Dobrou správou je, že existuje bezbolestná a neinvazívna liečba bez vedľajších účinkov.

 

Pozostáva v použití fokusovaných rázových vĺn na oblasť prostaty a spúšťové body bolesti panvového dna.

 

Na začiatku však musí pacient absolvovať konzultáciu u urológa, ktorý stanoví indikáciu na takúto liečbu. Následne pacienta čakajú 4 ambulantné sedenia, počas ktorých sú aplikované rázové vlny. Po ich aplikácii nastáva ustúpenie bolesti.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama