Trnavské rybníky
reklama

Festival letectva ponúkne akrobacie, nočnú, dronovú aj balónovú šou

AKTUALITY - Piešťany | 30.4.2022, 10.23, prispievatelia

Letecké podujatie na piešťanskom letisku sa bude konať od 6. do 8. mája

Festival letectva ponúkne akrobacie, nočnú, dronovú aj balónovú šou

Festival letectva ponúkne aj laserovú šou. Foto: Kvant

Cukrovar bývanie
reklama

 

Festival letectva v Piešťanoch ponúkne divákom letecké akrobacie nielen cez deň, ale aj v noci. Letecká šou bude navyše okorenená pyrotechnickými a laserovými efektami. Novinkou bude aj šou so stovkou dronov a balónová šou.

 

Festival letectva sa bude na piešťanskom letisku konať po dvojročnej pauze vynútenej pandémiou v termíne od 6. do 8. mája.

 

Od piatka 6. mája bude pre návštevníkov pripravená európska výstava letectva – Aeroexpo, kde bude možné obdivovať viac ako 70 kusov leteckej techniky z celej Európy.

Munipolis Trnava
reklama

 

Bonbónikom budú kúsky, ktoré zožali úspech aj na nedávnom EXPO v Dubaji a pripravená je slovenská premiéra ultraľahkého vrtuľníka.

 

Organizátori sprístupnia túto výstavu pre všetkých záujemcov od 9:00 do 14:00 zadarmo. Následne sa letisko pre verejnosť uzavrie, aby mohla nastať príprava na najväčší ťahák tohtoročného Festivalu letectva.

 

Od 17:00 do 23:00 sa môžu návštevníci tešiť na lety, ktoré budú na Slovensku absolútnou novinkou, lietať sa bude za šera a v noci.

 

„Nočná šou je niečo nové, nepoznané a jej organizácia v sebe zahŕňa obrovské množstvo práce a koordinácie účastníkov z viacerých krajín. Ľudia z organizačného tímu musia myslieť na cielenú a správnu spoluprácu pozemných efektov s letovými ukážkami a, samozrejme, pyrotechnickými efektmi. Unikátna bude aj šou so 100 dronmi, ktorá na Slovensku ešte nebola, ako aj balónová šou s hudobným doprovodom s maximálnym ohľadom na bezpečnosť návštevníkov. Tešiť sa môžu na multimediálnu šou s laserami a lúčmi, ktoré vytvárajú špeciálne efekty,“ sumarizuje Hubert Štoksa, riaditeľ Festivalu letectva.

 

Na festivale budú aj vizuálne zaujímavé nočné prelety. Foto: Detonics

 

 

V sobotu 7. mája sa brány letiska otvoria o10:00 a lietať sa bude počas celého dňa. Pripravený je zároveň pestrý sprievodný program. Popri letových ukážkach sa zabavia aj celé rodiny.

 

Premiérový ročník Festivalu letectva sa uskutočnil na letisku v Piešťanoch v máji 2019, venovaný bol prioritne spomienke na generála Milana Rastislava Štefánika.

 

Druhý ročník v roku 2020 bol krátko pred jeho konaním zrušený, dôvodom bola vtedajšia pandemická situácia. Rovnaký osud mal Festival letectva aj v minulom roku.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama