Futbal, 7. liga A: Bohdanovce vybojovali v Bíňovciach dôležité víťazstvo

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 1.5.2022, 19.24, Ján Král

O prekvapenie 21. kola vo SWAN 7. lige A sa postarali Hrnčiarovce, u lídra z Hrnčiaroviec vydolovali remízu 2:2. Domáci síce už viedli dvojgólovým rozdielom, Sedlický však do prestávky znížil a v 89. minúte šokoval domácich vyrovnávajúcim zásahom Serbák.

Futbal, 7. liga A: Bohdanovce vybojovali v Bíňovciach dôležité víťazstvo

Futbalisti Bohdanoviec strácajú na Ružindol už len päť bodov. Foto: Ján Král

Bohdanovce zvíťazili v Bíňovciach 3:0 a vyšvihli sa už na druhé miesto tabuľky. Zároveň si zaistili účasť v prvej štvorke, ktorá si to rozdá v nadstavbovej časti o postup.

Z pohľadu boja o účasť v tejto skupine sa hral kľúčový zápas v Boleráze, kde tamojšie B-mužstvo remizovalo s Dechticami 2:2 a kolo pred koncom základnej časti si udržalo od súpera trojbodový odstup.

Smolenice si v dôležitom súboji o záchranu poradili s Dolnými Orešanmi, vyhrali 2:1, hoci záverečné minúty hrali bez vylúčeného Lukačoviča.

Košolná prehrala druhýkrát po sebe, trnavskej Slávii podľahla 1:3.

Dokonalý obrat predviedla v Dolnej Krupej Modranka. Domáci viedli v 42. minúte po góloch Vyskoča a Hrčku, v druhom polčase ale znížil Gumbír a v závere prišli gólové chvíle Richarda Sekeru, ktorý dvoma gólmi v 81. a 84. minúte zariadil víťazstvo hostí 3:2.

SWAN 7. liga A – 21. kolo

Smolenice – Dolné Orešany 2:1 (2:1)
Góly: 18. a 30. Taranda – 14. Novák
ČK: 88. Lukačovič (Smolenice)
SMOLENICE: Ondruš – Blahuta, Klokner, Škrabák, Štibraný, Vandák, Schwarz, Študenc,Krchnák, Sýkora, Taranda (Rangelov, Haberl, Lukačovič, Šaradin)
DOL. OREŠANY: Kessl – Zelenák, Hronský, Šergovič, Ostrovský, Tóth, Šaštinský, Novák, Kamenický, Nádaský, Rabara

Boleráz B – Dechtice 2:2 (1:1)
Góly: 6. Marek Daniš, 49. Jaroslav Daniš (pen) – 39. Heltko, 57. Cmero (pen)
BOLERÁZ: Vaško – J. Ibinayin, Peter Daniš, Martin Daniš, Puschenreiter, Buchan, Kormúth, Jozef Daniš, Jaroslav Daniš, Židek, Marek Daniš (I. Ibinayin, Krajčovič)
DECHTICE: Drobný – Cmero, S. Jankovič, Prvý, M. Danko, Heltko, M. Maška, Ružička, Prvý, P. Jankovič, Krivánek (Chrvala, Heteš)

Slávia Trnava – Košolná 3:1 (1:0)
Góly: 41. Miko, 58. Záhora, 60. Indrišek – 86. Š. Mesíček
SLÁVIA: Lihán – Kopúnek, Miko, Jankech, Lukačovič, Halmo, Indrišek, Záhora, Uhrík, Zelenay, Rogovský (Gábor, Barna, Mrva, Hrebíček)
KOŠOLNÁ: Tollarovič – Martinkovič, R. Hudek, Holekši, Homoľa, Bačík, Greguš, Čavara, Š. Mesíček, Matlák, Madzík (Matovič, Danišovič, Furko)

Dolná Krupá – Modranka 2:3 (2:0)
Góly: 42. N. Hrčka, 30. Vyskoč – 63. Gumbír, 81. a 84. R. Sekera
DOL. KRUPÁ: Vitek – Šnajder, Gažo, Michal Garažia, N. Hrčka, Hetteš, Peško, Selnekovič, D. Hrčka, Slabý, Vyskoč (Krajčovič, Kucman)
MODRANKA: Špernoga – Rakický, Gumbír, Kohút, Gabriel, Lančarič, Mackura, Zvolenský, Mačák, Gergely, R. Sekera (Kučik, Valent)

Ružindol – Hrnčiarovce 2:2 (2:1)
Góly: 30. Synak, 36. Moncman – 40. Sedlický, 89. Serbák
RUŽINDOL: Uhlár – V. Horváth, M. Turoň, Adamčík, Parnahaj, Synak, Tomašovič, Grígel, Moncman, Ostrý, Kubíček (Procháska, Tomovič, Moravčík)
HRNČIAROVCE: Kobza – De Oliveira, Kralovič, Sedlický, Kredatus, Holovič, Lukačik, Kriška, Serbák, Banič, Pavlovič

Bíňovce – Bohdanovce 0:3 (0:3)
Góly: 7. a 30. Szabó (druhý z pen), 12. Beňo
BÍŇOVCE: Klementovič – Rajnoha, Ryšavý, Mihálik, M. Kostolanský, Čech, Petrovič, Malovec, Ryšavý, I. Kostolanský, Opálek (Hostin, Tarkoš, Ostrihoň)
BOHDANOVCE: Kopúnek – Brestovanský, Doboš, Faga, Prochádzka, Sanny, Palšovič, Dufek, Szabó, Beňo, Lančarič (Peško, Chudý, Brna, Vyskoč, Mikulášek)