Futbal, 4. a 5. liga: Trebatičan Miklovič vybavil body hetrikom za 13 minút

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 1.5.2022, 19.40, Ján Král

Boleráz naplnil očakávania a zdolal Hlohovec jasne 4:0. Vedenia sa Slavoj ujal tesne pred prestávkou zásluhou Vangela, v priebehu druhého polčasu pridali ďalšie góly Kollár, Akbar a Klenkovič.

Futbal, 4. a 5. liga: Trebatičan Miklovič vybavil body hetrikom za 13 minút

Trebatický útočník Ľuboš Miklovič. Archívne foto: Ján Král

Boleráz si udržal päťbodový náskok pred Lehotou pod Vtáčnikom, ktorá zdolala Piešťany 3:0. Po prehre v Radimove 0:2 strácajú tretie Jaslovské Bohunice na lídra už desať bodov.

Vrbové kopalo v 57. minúte zápasu s Gbelmi pokutový kop. Stav bol nerozhodný 2:2, Tomáš Zmeko však jedenástku nepremenil a domáci tvrdo pykali. Dominik Smolinský strelil dva góly hostí, ktorí vyhrali 4:2.

Až desať gólov videli diváci v Hornej Krupej a domáci fanúšikovia museli byť po zápase spokojní. V súperovej sieti totiž skončila lopta sedemkrát. Hetrikom sa zaskvel Martin Guldan, dva góly pridal Zaoral, po jednom Ďuriš a Sudin.

Trebatice urobili v Bánovciach nad Bebravou rýchly proces. Presnejšie, urobil ho Ľuboš Miklovič. S 21 gólmi druhý najlepší strelec štvrtej ligy severozápad strelil do trinástej minúty hetrik a zariadil tak víťazstvo hostí 3:0.

4. liga severozápad – 25. kolo

Vrbové – Gbely  2:4 (2:2)
Góly: 8. Srnec, 39. Virág – 12. a 14. Bohun, 71. a 88. Smolinský
VRBOVÉ: Székely – Michálek, Šarudi, Srnec, Virág, Kusý, Vido, Troják, Dubovský, Kunka, Zmeko (Nálepa, Kosík)

Horná Krupá – Ladce 7:3 (3:0)
Góly: 4. Ďuriš, 16., 34. a 75. Guldan, 49. a 63. Zaoral, 68. Sudin – 62. Štrbák, 64. Novosad, 73. Bičan
HOR. KRUPÁ: Bránsky – Holič, Španka, Mikláš, Sudin, Fodor, Blaho, Kozák, Ďuriš, Guldan, Zaoral (Šarabok, A. Hrčka, Nádaský, Zemko, Heteš)

Bánovce – Trebatice 0:3 (0:3)
Góly: 5., 10. a 13. Miklovič
TREBATICE: Kirka – Blaško, Varga, Poláček, Zula, S. Valo, Směřička, Hečko, Š. Valo, Bartošek, Miklovič (Zemko, M. Valo, Masár, Buchanec)

Lehota pod Vtáčnikom – Piešťany 3:0 (0:0)
Góly: 64. a 78. Kováč, 88. Švec
PIEŠŤANY: Červenka – Ďurina, Grík, Korec, Strelec, S. Glos, Štefanka, Gula, Kusý, Lipovský, Braniša (Šimek, Krajčo)

Radimov – Jaslovské Bohunice 2:0 (0:0)
Góly: 54. Frůhauf, 85. Šebesta
JASL. BOHUNICE: Matejkovič – Sedlák, Edeh, Janso, Dvorák, Lančarič, Lošonský, Loskot, Prvý, Halmo, Munyorove (Lovás, Kaniščák, Doka)

Boleráz – Hlohovec 4:0 (1:0)
Góly: 44. Vangel, 57. Kollár, 72. Akbar, 81. Klenkovič
BOLERÁZ: Jedlička – Klačo, Brestovanský, Dzíbela, Blaško, Kollár, Vangel, Tomovič, Planeta, Milinkovič, Akbar (Líška, Klenkovič, Orihel)
HLOHOVEC: Turza – Kočí, Pekarovič, Krajčo, Šajter, Ballon, Maron, Bohunický, Suchánek, Pagačovič, Táčovský (Zdenek)

5. liga juh: Zvončín zabral naplno

Zvončín vezie tri body z ihriska Nového Života, kde vyhral po góloch Vyskoča a Brestovanského 2:0. Od 71. minúty pritom mužstvo hralo bez vylúčeného Lošonského.