Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Festival Lumen má už 30 rokov, v Trnave bude opäť v júni

AKTUALITY - Trnava | 12.5.2022, 17.02, prispievatelia

Headlinerom festivalu je austrálska formácia Planetshakers.

Festival Lumen má už 30 rokov, v Trnave bude opäť v júni

Program, ktorý bude na Trojičnom námestí, bude pre všetkých zdarma. Foto: Festival Lumen

Datalogic
reklama

 

Gospelový open air festival Lumen, ktorého prvý ročník sa uskutočnil v roku 1992, prinesie do centra Trnavy už tradične zaujímavý hudobný, kultúrny aj duchovný program.

 

V piatok a sobotu 3. a 4. júna sa tak v meste stretnú zahraničné aj slovenské kapely a zaujímaví hostia sprievodného programu.


Headlinerom festivalu je austrálska formácia Planetshakers, na hlavnom pódiu vystúpia aj Good Weather Forecast (DE), Guvna B (GB) a Daniel Levi (EE).

Okay
reklama


Slovenskú hudobnú scénu bude reprezentovať obľúbená Sima Magušinová, kapela S hudbou vesmírnou, ale aj úspešný projekt Godzone.

 

Tridsaťročná história festivalu je spojená s prehliadkou speváckych zborov, ktoré tento rok zastúpi Gospelfest.


Jubilejný ročník festivalu láka návštevníkov okrem hudobného programu aj na sprievodné podujatia pozostávajúce z prednášok a workshopov na aktuálne témy, ale aj z diskusií:

 

Doktor má Filipa z medicínskeho prostredia, Bystriny s témou hoaxov a propagandy a Páter Peter, ktorého vyspovedá moderátor Milan Zimnýkoval známy ako Junior. 


Gospelových nadšencov poteší Worship night s kapelami Timothy, Rods a Miťom Bodnárom.


„Vzhľadom na dlhoročnú festivalovú tradíciu je už samozrejmosťou, že sa na ňom stretávajú rôzne generácie a preto som veľmi rád, že aj tento rok otvoríme Rehoľnú kaviareň na Radničnom nádvorí, kde návštevníkov obslúžia kňazi, rehoľníci a rehoľné sestry. Rodiny s deťmi sú pozvané do detského kútika a na program, o ktorý sa postará obľúbený Braňo Jobus,“ dopĺňa Ján Holubčík SDB, riaditeľ festivalu.


Program Festivalu Lumen, ktorý sa uskutoční na Trojičnom námestí, je pre všetkých zadarmo, sprievodné podujatia sú spoplatnené.

 

Viac informácií o programe a lístkoch nájdete na www.festivallumen.sk.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama
Johns Manville
reklama