Trnavské rybníky
reklama

Vedci prídu do Trnavy hovoriť aj o umelej inteligencii či liečbe rakoviny

AKTUALITY - Trnava | 4.5.2022, 08.52, prispievatelia

Predpoludňajší program je zadarmo a je určený pre každého milovníka vedeckého bádania a učenia sa nových vecí. Účasť však treba potvrdiť registračným formulárom.

Vedci prídu do Trnavy hovoriť aj o umelej inteligencii či liečbe rakoviny

Plagát k podujatiu. Zdroj: organizátori

Cukrovar Trnava
reklama

 

Občianske združenie Lifestarter v rámci projektu Učiaca sa Trnava organizuje podujatie s názvom TEDA – #trnavská_veda, ktoré sa uskutoční dňa 20. mája v Kine Hviezda na Paulínskej 1 v Trnave.

 

Akcia je rozdelená do dvoch samostatných blokov – predpoludním od 10:00 do 12:00 a vo večernom čase od 19:00 do 21:45.

 

Oba bloky sú určené pre verejnosť, ktorú zaujímajú témy týkajúce sa umelej inteligencie, neuropsychológie, či liečenia infekcie a rakoviny plazmou v budúcnosti.

Munipolis Trnava
reklama


Účastníci podujatia TEDA – #trnavská_veda tak budú mať možnosť získať vedecké poznatky, logicky sa zamyslieť nad ich účinkom a aplikovať ich v bežnom živote. 

 

Na konci každej prednášky budú môcť diváci položiť hosťom niekoľko otázok prostredníctvom platformy SLIDO.  V rámci doobedňajšieho bloku v čase od 10:00 – 12:00 sú pre účastníkov pripravení traja vedci v samostatných prednáškach.

 

Ako prvý sa predstaví Jozef Magdolen z Ústavu výskumu progresívnych technológií  Materiálovotechnologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Trnave, ktorý účastníkom priblíži používanie umelej inteligencie v astrofyzike.

 

Súčasťou doobedňajšieho programu bude aj Tamás Darázs z Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, ktorý prezradí, ako neuromarketing vplýva na naše podvedomie.

 

Patrik Havan z Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave odprezentuje, aké sú aktuálne problémy sociálnych vied.

 

Predpoludňajší program je zadarmo a je určený pre každého milovníka vedeckého bádania a učenia sa nových vecí. Účasť na tomto bloku je potrebné potvrdiť registračným formulárom.

 

Ak ste jednotlivec a máte záujem zúčastniť sa, kliknite TU.

 

Ak ste učiteľ/-ka strednej školy a chcete zobrať svojich žiakov na podujatie, kliknite TU.


Večerný program v čase od 19:00 – 21:45 odštartuje Zdenko Machala z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, ktorý počas prednášky bude hľadať odpovede na otázku, či raz budeme liečiť infekcie a rakovinu plazmou.

 

Ďalším vedcom, ktorý účastníkom odprezentuje svoje poznatky, bude Andrej Dobrotka z Ústavu výskumu progresívnych technológií Materiálovotechnologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Trnave, ktorý ľudsky priblíži tému družicového pozorovania horúceho plynu v dvojhviezdach a aktívnych galaxiách.

 

Záver večerného programu bude patriť otázke, či dokážeme zmenou mozgu zmeniť aj svoj život, ktorú zodpovie uznávaný neuropsychológ a neurovedec Robert Krause.

 

Vzhľadom na kvalitný obsah, ktorý vám organizátori pripravili, je vstupné večerného programu spoplatnené sumou 5 eur (deti do 12 rokov zadarmo, ZŤP 3  eur) a vstupenky je možné si zakúpiť prostredníctvom siete Ticketoportal.sk


Učiaca sa Trnava je projekt rozvoja celoživotného učenia sa a ktorého súčasťou, je tvorba stratégie výchovy a vzdelávania, networking vzdelávacích inštitúcií, ale aj organizovanie rôznych podujatí.

 

Sekundárnym cieľom je tiež zapojenie Mesta Trnava do medzinárodnej siete učiacich sa miest, zastrešenej Inštitútom celoživotného vzdelávania UNESCO. 

 

(nch)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama