Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Baroš kritizuje parkovaciu politiku Trnavy, navrhuje stavať parkovacie domy

AKTUALITY - Voľby | 5.5.2022, 11.50, prispievatelia

Jedným z riešení problému by mala byť výstavba jednopodlažných parkovacích domov, ktoré by sa stavali nad existujúcimi parkoviskami. Týmto spôsobom by bolo podľa Baroša možné zlepšiť podmienky na parkovanie v Trnave v relatívne krátkom čase.

Baroš kritizuje parkovaciu politiku Trnavy, navrhuje stavať parkovacie domy

Členovia združenia Trnava pre každého Branislav Baroš, Igor Keleši a Miloš Krištofík. Foto: Pavol Machovič

reklama

 

Kandidát na primátora Trnavy Branislav Baroš z občianskeho združenia Trnava pre každého označil aktuálne riešenie parkovania v Trnave len rozširovaním platených zón do ďalších častí mesta za nekoncepčné.

 

Ako povedal na stretnutí s novinármi, mesto pod vedením primátora Petra Bročku za osem rokov v oblasti parkovania a dopravy nič nevyriešilo.

 

„Mesto sa snaží problém vyriešiť len zavedením rezidentského parkovania. Takáto úprava, keď sa len spoplatní parkovanie a nezabezpečí sa dostatok parkovacích miest pre rezidentov a obyvateľov, ale ani pre nerezidentov, sa nemôže volať parkovacou politikou ale skôr výpalníctvom,“ vyjadril sa Baroš.

Zemiansky dvor
reklama

 

Výsledkom celého procesu bude podľa neho stav, keď sa vodiči nebudú môcť pohybovať po meste bez toho, aby všade platili.

 

Jedným z riešení problému by mala byť výstavba jednopodlažných parkovacích domov, ktoré by sa stavali nad existujúcimi parkoviskami.

 

Týmto spôsobom by bolo podľa Baroša možné zlepšiť podmienky na parkovanie v Trnave v relatívne krátkom čase.

 

Samotné rezidentské parkovanie by však nerušil, ale v oblasti parkovacej politike by zvýhodnil všetkých Trnavčanov s trvalým pobytom.

 

Statickej doprave v meste by mala pomôcť aj výrazná úprava grafikonu MHD a budovanie záchytných parkovísk s napojením na mestskú dopravu.

 

Modelový parkovací dom, ktorý by si Baroš vedel predstaviť na mieste súčasného parkoviska na Spartakovskej pri zimnom štadióne. Zdroj: Trnava pre každého

 

 

Baroš dnes potvrdil, že bude iniciovať stretnutie možných kandidátov na primátora Trnavy so zámerom, aby proti terajšiemu primátorovi Petrovi Bročkovi kandidoval len jeden z nich.

 

Nepoprel tiež prebiehajúce rozhovory s politickými stranami o jeho podpore, do volieb však nepôjde na kandidátke žiadnej z nich.

 

Igor Keleši z občianskeho združenia Trnava pre každého ako bývalý dlhoročný náčelník mestskej polície ostro kritizoval zrušenie okrsku mestskej polície na sídlisku Linčianska, ku ktorému má podľa jeho informácií prísť v krátkom čase.

 

Desať mestských policajtov z tohto okrsku bude podľa neho opäť zaradených pod centrálu, ktorá má sídlo v centre mesta.

 

„Úplne sa tak stráca myšlienka vrátiť policajtov na sídliská, a na tých najväčších podľa finančných možností vytvárať okrsky, aby mal občan policajtov kedykoľvek k dispozícii,“ povedal Keleši, ktorý sa aj po odvolaní z postu náčelníka mestskej polície pred dvoma rokmi naďalej venuje bezpečnostnej problematike.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama