Futbal, 3. liga: Malženiciam vystrieľal body proti Šali dvojgólový Kudlička

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 7.5.2022, 21.19, Ján Král

V ďalších sobotných zápasoch vyhrali Nové Zámky nad Partizánskym 2:1. Duel Kalnej nad Hronom a Nitry sa skončil predčasne za stavu 1:2, hostia v emotívnych záverečných minútach odišli z ihriska.

Timotej Kudlička. Foto: Ján Král

Futbalisti Malženíc naskočili na víťaznú vlnu. Po minulotýždňovom víťazstve na pôde lídra z Považskej Bystrici opäť zabrali naplno proti ťažkému súperovi. Šaľu zdolali 2:1.

V stretnutí sa zaskvel dorastenec Spartaka Timotej Kudlička, ktorý za Dynamo nastúpil vďaka spolupráci oboch klubov. V 38. minúte ho Šaľania faulovali v pokutovom území, 18-ročný mladík si postavil pokutový kop a brankára poslal do opačnej strany.

Hostia po zmene strán pridali, dostali domácich pod tlak a Kochan vyrovnal. Lenže v 87. minúte sa odtrhol opäť Kudlička, vnikol do šestnástky a druhýkrát v zápase prekonal brankára Milošoviča, čím zabezpečil tri body pred Malženice.