Futbal, 6. liga: Červeník zakopol v Drahovciach, Majcichov zvýšil náskok

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.5.2022, 09.52, Ján Král

V dueli Pečeňád s Voderadmi nemali diváci núdzu o góly, v Križovanoch videli len jeden.

Futbal, 6. liga: Červeník zakopol v Drahovciach, Majcichov zvýšil náskok

Matej Slovák z Maduníc je kanonierom na pohľadanie. Foto: Ján Král

Majcichov vyhral nad Hornými Orešanmi 2:0, zápas však bol výsledkovo dlho otvorený, druhú gólovú poistku pridal však až v závere Bartoš.

Prekvapenie kola sa zrodilo na úkor Červeníka. Kým sa druhý tím tabuľky v Drahovciach spamätal, prehrával v 26. minúte už 2:0.

Zeleneč vzdoroval Maduniciam do 48. minúty, potom sa prvýkrát presadil kanonier Matej Slovák a neskôr pridal ďalší gól, už svoj štyridsiaty v sezóne! Trojbodovú poistku ešte pridal Kurinec. Domáci už len korigovali v závere z penalty Bartovičom.

Voderady cez polčas prekvapujúco vyhrávali v Pečeňadoch po zásahu Živického. Domácich však naštartoval v 56. minúte z penalty Gubala. Ďalšie góly pridali Blanárik s Horváthom a rozhodujúce dva zásahy pripojil Benkovský. Hostia totiž tiež ešte dokázali skórovať Zelenským a Katonom. Napokon sa zrodil hokejový výsledok 5:3.

Cíferu stačil na tri body v Križovanoch jediný gól, strelil ho v 39. minúte Adrián Paštiak. Siladice viedli v Leopoldove dvojgólovým rozdielom, domáci to ale nezabalili a odmenení boli dve minúty pred koncom, keď vyrovnal na 2:2 skúsený Piovarči.

Po zmene strán však Kolony znížil, v 80. minúte videl červenú kartu za druhý žltý faul Marek Gabriš a v samom závere z penalty vyrovnal na konečných 2:2 Babic.

Kátlovciam zariadil tri body s Bučanmi Tomáš Hanzel. Bývalý ligový futbalista Spartaka strelil v záverečnej desaťminútovke za nerozhodného stavu dva góly a zabezpečil víťazstvo 4:2.

Zavar zostáva posledný, doma prehral s Krakovanmi 1:2.

6. liga - 26. kolo

Zeleneč – Madunice 1:3 (0:0)
Góly: 90. Bartovič (pen) – 48. a 71. Slovák, 75. Kurinec
ZELENEČ: Neumann – Trubač, Mareš, Bartovič, Bogner, Kubiček, M. Formanko, Karol, Čapla, Selecký, V. Formanko (Klučár, Melicher)
MADUNICE: Lacheta – Belica, Masnica, Lulovič, Dzuro, Slovák, Hargaš, Kurinec, Kabát, Mráz, Kolarik (Hlaváč, Kollár, Janíček)

Pečeňady – Voderady 5:3 (0:1)
Góly: 56. Gubala (pen), 62. Blanárik, 66. E. Horváth, 67. a 90. Benkovský – 33. Živický, 77. Zelenský, 88. Katona
PEČEŇADY: Vidlička – Jankovič, Volek, Blanárik, Mrva, Moravanský, Zvolenský, Turanský, Benkovský, E. Horváth, K. Maron (Gubala, Izakovič, Režnák)
VODERADY: Popovič – Šurina, Fischer, Tománek, M. Dubovský, Páleník, Chovanec, Hraška, Zelenský, Živický, ČierNava (Rosypál, M. Bachratý, Katona, Baboš, Ivančík)

Križovany - Cífer 0:1 (0:1)
Gól: 39. Paštiak
KRIŽOVANY: Homola - Záhumenský, Horský, Táčovský, Hrnčiar, Šuran, M. Šiška, Hornaček, Vrábel, Kapitán, Németh (Bauer, Šulc, Sabo)
CÍFER: Páleník - Hlúch, Repa, Krutý, Hamaďák, Grosman, Glós, Fekete, Korbelič, Kolenič, Paštiak (Mitas, Polomíček, Orlický)

Majcichov - Horné Orešany 2:0 (1:0)
Góly: 6. vlastný Drozda, 88. Bartoš
MAJCICHOV: Orichel - Fogel, Štrbo, Zubčák, Morvay, Koricina, Ondriš, Neštický, Bunček, Paulovič, Škultéty (Bartoš, Oboril, Holka)
HOR. OREŠANY: Pekarovič - Podhorský, Polakovič, Drozda, Lenghart, Brestovanský, Malacký, Ružička, Rajt, Malý, A. Mekký (Blažo, Gonos)