Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Otec trénera Spartaka po finále: Pozerať sa na trnavské mužstvo bola radosť

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.5.2022, 09.04, Ján Král

Finálový súboj si pozrel i bývalý stopér Spartaka Filip Twardzik.

Otec trénera Spartaka po finále: Pozerať sa na trnavské mužstvo bola radosť

Michal Gašparík starší s manželkou Vierou po finálovom zápase na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Foto: Ján Král

Johns Manville ponuka práce
reklama

 

Triumf Spartaka v slovenskom pohári si užívali na tribúne aj tváre známe z trnavského futbalu. Asi najviac rodičia Michala Gašparíka Michal a Viera. Duel sledovali z tribúny za trnavskou striedačkou a po záverečnom hvizde rozhodcu žiarili šťastím.


„Bol to vyrovnaný zápas, ale viac chcela vyhrať Trnava. Bolo vidno, že spartakovci hrali s nasadením a mali dobrú prípravu na zápas. Pozerať sa na trnavské mužstvo bola radosť, Slovan bol sklamaním, hrali za neho iba traja Slováci. Slovenský pohár zaslúžene vyhralo slovenské mužstvo,“ povedal Michal Gašparík starší.


„Trnava hrala disciplinovane, nedala Slovanu priestor. Vyšli striedania. Veľmi dobre hralo celé mužstvo, ale Bukata si zaslúžil streliť gól. Spolu s Gričom odbehali na ihrisku asi najviac kilometrov,“ pokračoval v rozbore videného.

REDNOD
reklama


Sám ešte počas aktívnej hráčskej kariéry okúsil chuť pohárového víťazstva. Neskôr sa venoval trénerčine, naposledy bol pri profesionálnom futbale pri postupe vtedy druholigovej Serede do najvyššej súťaže.


„Som pokojný človek, ale potešil som sa, keď dala Trnava druhý gól. Vyskočil som zo stoličky, ale tak mierne. Aj keď som trénoval, po góloch som veľmi neoslavoval. Vždy až po zápase,“ pousmial sa.


Jeho syn, súčasný kouč Spartaka, už neraz verejne priznal, že s otcom sa nie vždy stretnú v názore na futbal. 


„Nemôžeme mať stále rovnaký pohľad na futbal. Už som starší, niečo som prežil. Keď sme spolu boli hrať vo štvrtok za starých pánov futbal, bol taký duchom neprítomný. Vravím mu: Už sa preber, ešte je len štvrtok, do soboty máš čas dať sa dokopy, aby ste to zvládli... Gratulujem mu a dúfam, že mužstvo sa odpichne a nebudú mať problémy, ako na začiatku jarnej časti,“ uzavrel Michal Gašparík starší.

 

V hľadisku drukoval Spartaku aj Twardzik

Z tribúny sledoval finálové počínanie Spartaka tiež Filip Twardzik. V zime prestúpil zo slovenského Ríma do rakúskeho LASK Linz, inak by zrejme nechýbal v plánoch trnavských trénerov pre rozhodujúci pohárový duel.


„Prial som Trnave, aby vyhrala. Chalani na tom pracovali celý rok, viem, že kabína túžila po trofeji a to sa teraz podarilo. Rozhodla trpezlivosť. Spartak vie, že ak nedajú Slovanu priestor, belasí nemajú šancu dať gól. Trnava čakala na svoju príležitosť, tá prišla a napokon vyhrali zaslúžene,“ zhodnotil stretnutie Filip Twardzik.


Zásadnú úlohu zohral výborný defenzívny výkon tímu, skvele zahrala stopérska trojica Čurma – Škrtel – Tumma.

 

„Dnes fakt klobúk dole pred každým jedným, nielen pred stopérmi. Myslím si, že obrana hrala veľmi kvalitne, ale to platí v podstate o celej sezóne. Ako hovorím, celý klub si zaslúži radosť zo zisku pohára.“


Návštevu duelu si Filip Twardzik mohol dovoliť aj preto, že sezóna sa pre neho v Linzi skončila predčasne. Aktuálne ôsmy celok rakúskej Bundesligy stále pomýšľa na pohárové miestenky, bývalý stopér andelov však už k tomu nepomôže.


„Cieľom klubu je prebojovať sa do Európy, na čo ešte stále máme šancu. Osobne mám pre zranenie členka už po sezóne. Budem sa koncentrovať na nový ročník,“ dodal.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama
Johns Manville
reklama