Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí golfisti spustili sezónu, na ihrisku majú viaceré novinky

ŠPORT - Golf | 11.5.2022, 11.03, prispievatelia

S otvorením jarnej sezóny v golfovom areáli v Kamennom Mlyne pribudlo nové detské ihrisko, tréneri footgolfu a počas leta budú pokračovať detské golfové tábory. Návštevníci zároveň prostredníctvom zálohovaných fliaš prispievajú na mladých golfistov, ktorí tu trénujú. 

Trnavskí golfisti spustili sezónu, na ihrisku majú viaceré novinky

Golf si získava čoraz väčšiu obľubu aj u mládeže. Foto: Golf Trnava

Púpavy pri aleji
reklama


Golfový areál v Trnave dáva hráčom priestor na nácvik krátkej a dlhej hry, ako aj na využitie odpaliska. Pre tých, ktorí sa golfu nevenujú, je k dispozícii rozsiahly areál s kaviarňou a novým detským ihriskom.

 

Tie sa stali miestom na trávenie voľného času pre rodičov s malými deťmi z dôvodu veľmi dobre udržiavaného zeleného povrchu. 

 

„Veľa ľudí k nám chodievalo aj počas obdobia pandémie hlavne kvôli tomu, že sme vonkajším priestorom a nachádza sa tu veľa zelene. Každodenne využívali aj naše predchádzajúce menšie ihrisko pre deti, preto sme sa ho rozhodli vynoviť a rozšíriť,“ hovorí Michal Novotný, prezident klubu Golf Trnava.

ŠUPA technika
reklama

 

Kaviareň a terasa pri ihrisku sú k dispozícii hráčom, ale aj verejnosti. „Sme veľmi radi, ak do areálu prichádzajú aj tí, ktorí sa golfu zatiaľ nevenujú. Začiatočníkom poskytneme za symbolický poplatok košík golfových loptičiek a môžu sa učiť odpaľovať. Požičanie golfových palíc je k dispozícii bezplatne, ako aj naši golfoví lektori, ktorí každému ochotne vysvetlia základy golfu a to od piatku do nedele popoludní,“ dodáva Michal Novotný.

 

Golfové ihrisko slúži aj na hru footgolfu, ktorý je spojením golfu a futbalu. „Aj tu je pre začínajúcich hráčov k dispozícii náš profesionálny footgolfista a to v nedeľu od 15:00 hod., ktorý rád vysvetlí pravidlá aj čaro tohto športu. Lektor a futbalová lopta je hráčom k dispozícii bezplatne,“ dodáva Michal Novotný.

 

V areáli je aj detské ihrisko. Foto: Golf Trnava

 

 

Golf Trnava dlhodobo vyvíja aktivity na zatraktívnenie tohto športu pre mladšiu generáciu. Aj z tohto dôvodu majú deti do 10 rokov v sprievode dospelého hru footgolfu zdarma. 

 

Golf Trnava pripravuje počas tohtoročnej letnej sezóny aj dva turnusy golfových táborov a to 11.-15. júla a 25.-29. júla. Sú určené pre deti od 7 do 12 rokov, pre začiatočníkov aj pre pokročilých hráčov.

 

Zároveň tu od marca spustili iniciatívu, ktorou spojili príjemné s užitočným. Na odpalisku sa nachádza kôš na zálohované PET fľaše.

 

„Vhodením fľaše prispeje každý 15 centov na mladých golfistov. Na konci sezóny budeme verejne informovať, aká suma sa podarila vďaka recyklácii vyzbierať a na aký účel ju použijeme,“ dodáva Michal Novotný.
 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama