Zo smoliara hrdina: O víťazstve Spartaka v Žiline rozhodol Olejník

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.5.2022, 18.52, Ján Král

Mladý útočník Spartaka zahodil dobrú šancu, penaltu, aby napokon strelil víťazný gól.

Zo smoliara hrdina: O víťazstve Spartaka v Žiline rozhodol Olejník

Žilinský Kopásek bráni trnavského Olejníka. Foto: Lukáš Grinaj

Zápas Žiliny so Spartakom začal slávnosťou, na ihrisku pogratulovali k sedemdesiatinám Milanovi Zvaríkovi majiteľ domáceho klubu Jozef Antošík i prezident Spartaka Peter Macho.

Oslávenec, ktorý mal narodeniny ešte v novembri, no pre pandémiu bola vtedy jeho účasť na stretnutí znemožnená, prijal od oboch klubov, v ktorých počas hráčskej kariéry pôsobil, pamätné dresy.

Trnavčania pricestovali iba s piatimi náhradníkmi, pričom jeden z nich bol brankár Kamenár. Aktéri úspešného finále slovenského pohára Škrtel, Savvidis či Grič dostali voľno, tréner andelov zároveň premiešal zostavu, aby prax získali aj hráči s menšou minutážou.

Nakoľko dorastenci hrajú o titul a v sobotu nastúpili v Košiciach, kde zvíťažili 3:0, k dispozícii neboli pre áčko ani mladíci.

Neúčasť sýrskeho stredopoliara Ramadana na súpiske, ktorému po sezóne končí hosťovanie, čo – to naznačila o budúcnosti kmeňového futbalistu Ferencvárosu Budapešť.

Do stretnutia vstúpili andeli dobre. Azevedo ešte solídnu šancu nepremenil, v 10. minúte ale Vlasko prestrčil loptu do šestnástky na Koštrnu, ten našiel pred bránkou Bukatu a stredopoliar andelov pohotovo otvoril skóre.

Žilinčania vyrovnali v 25. minúte. Center ligového debutanta Bariho našiel na päťke úplne nepokrytého Iľka, ktorý hlavou nedal Takáčovi šancu.

Trnavčania mali aj ďalšie šance, do siete sa pýtala Olejníkova, Kozakovu strelu spacifikoval Petráš. Andeli neskórovali dokonca ani z penalty, ktorú po faule na Vlaska zahodil Olejník.

Brankár Petráš chytil Trnavčanom už tretiu penaltu v tomto ligovom ročníku, na jeseň proti nemu neuspel Ristovski a na jar Azevedo. Olejník bol tretí, ktorý ho nechal vyniknúť.

O zmenu skóre sa snažili aj Žilinčania, Ďurišov pokus zmaril Takáč, Iľkova hlavička po rohu letela mimo.

Po zmene strán sa na pekný futbalový moment čakalo do 65. minúty, vtedy jedovka Kaprálika z diaľky tesne preletela vedľa Takáčovej šibenice.

V 71. minúte predviedol Spartak akciu ako zo španielskej La Ligy. Bamidele potiahol loptu k šestnástke, odovzdal na kraj Kozakovi, ten posunul do stredu nabiehajúcemu Bukatovi, ktorý vyradil obrancov súpera umnou narážačkou s Vlaskom, nasledovala Bukatova umiestnená strela po zemi, ktorú dokázal Petráš iba vyraziť pred dobiehajúceho Olejníka a ten zblízka poslal loptu pod brvno do siete - 1:2.

Remízu mohol zariadiť striedajúci Jambor, v šestnástke sa kľučkou zbavil Kozaka, no trafil len do žrde. Kopasovu jedovku vytlačil Takáč na roh a neujal sa ani Myslovičov pokus.

Spartak zvíťazil pod Dubňom 2:1 a ak Ružomberok nevyhrá v nedeľu večer v Dunajskej Strede, bude v hre o konečné druhé miesto aj v záverečnom kole, ktoré odohrá 21. mája o 17:00 doma proti DAC-u.