Saleziáni chystajú slávnostný víkend na Kopánke, zahrá aj Bystrík s kapelou
AKTUALITY - Trnava | 16.5.2022, 07.00, prispievatelia
Na oslavný víkend 80. výročia prítomnosti saleziánov na Kopánke, posviacky kostola a otvorenia zrekonštruovaných priestorov a sviatku Panny Márie Pomocnice kresťanov pozývajú saleziáni širokú verejnosť.

Zrekonštruovaný kostol na Kopánke v Trnave. Foto: SDB
Obyvateľov trnavskej časti Kopánka čaká predposledný májový víkend (20. – 22. 5.) udalosť, aká sa stane raz za život.
Je ňou posviacka kostola Panny Márie Pomocnice kresťanov na Kopánke, ktorý v uplynulom období prešiel kompletnou rekonštrukciou. Kostol slávnostne posvätí trnavský arcibiskup Ján Orosch.
Súčasťou oslavy, ktorá potrvá celý víkend a bude sa konať v areáli saleziánov na Kopánke je aj oslava 80. výročia prítomnosti saleziánov na Kopánke a tiež sviatok patrónky kostola Panny Márie Pomocnice kresťanov.
Saleziáni sa tieto tri udalosti rozhodli osláviť spoločne s Trnavčanmi a pripravili bohatý kultúrny a zábavný program, ktorý potrvá tri dni.
„Máme za sebou 80 rokov saleziánskeho diela na Kopánke, ktoré sme počas uplynulých dvoch rokov zavŕšili kompletnou rekonštrukciou kostola. Teraz nastal čas, aby sme poďakovali za tento dar a oslávili naše výročie a nový kostol s tými, pre ktorých je hlavne určený – obyvateľmi Kopánky a Trnavy. Aj preto je heslo oslavného víkendu „Kopánka - miesto pre všetkých.“ Pozývam každého, kto chce s nami oslavovať a zároveň spoznať našu prácu a čo všetko ponúkame Trnavčanom,“ povedal Juraj Kovaľ, direktor saleziánskeho diela na Kopánke.
Okrem kostola majú saleziáni na Kopánke v správe aj veľký športový areál, kde sa uskutoční časť programu a dokonca nedeľná omša. Foto: SDB
Slávnostný program začne omšou a súťažno-zábavným večerom pre mladých už v piatok večer. V sobotu je na rade hlavný bod programu, keď trnavský arcibiskup Ján Orosch o 10:00 posvätí zrekonštruovaný kostol.
Popoludní bude program pre mladých a rodiny s názvom Kopánka - miesto pre všetkých, ktorý bude zároveň aj Dňom otvorených dverí.
Najmladších návštevníkov určite poteší divadelné predstavenie „Na zemi dobre mi“ v prevedení divadla Na hojdačke zo Žiliny.
Večer sa už všetci zabavia pri koncerte trnavského speváka Bystríka a jeho bandy.
Oslavný víkend vyvrcholí slávnostnou sv. omšou v nedeľu na ihrisku. Celebrantom bude provinciál saleziánov na Slovensku, don Peter Timko.
Počas celého víkendu si návštevníci môžu pozrieť bannery s históriou Kopánky, navštíviť infostánok alebo bar s občerstvením a nebudú chýbať, súťaže, tombola, kolotoč, či iné atrakcie pre deti.
Viac informácií o celom diele, o rekonštrukcií a aktivitách saleziánov nájdete na www.kopanka.sk
Program na Kopánke20. máj (piatok)18:00 Slávnostná mládežnícka sv. omša na ihrisku
19:00 Kopánka - miesto, kde to žije
21. máj (sobota)10:00 Posviacka zrekonštruovaného kostola
12:00 Spoločný obed
16:00 Divadlo Na hojdačke
16:00 Kopánka - miesto pre všetkých
19:00 Slávnostné otvorenie zrekonštruovaných priestorov + Oslava 80 rokov saleziánov na Kopánke Tombola
Koncert BYSTRÍK BANDA
22. máj (nedeľa)10:00 Oslava Panny Márie Pomocnice
14:30 Kopánka cup - futbalový turnaj |
(TS)