Futbal, 7. liga B: Veľké Orvište zdolalo Brestovany gólmi z jedenástok

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 15.5.2022, 21.16, prispievatelia

V RUBBEX 7. lige B sa rozbehla nadstavbová časť.

Futbal, 7. liga B: Veľké Orvište zdolalo Brestovany gólmi z jedenástok

V súboji Veľkých Kostolian a Trakovíc sa tešili bielo-modrí. Archívne foto: Ján Král

V skupine, kde sa hrá o postup, zvíťazilo Veľké Orvište nad Brestovanmi dvoma gólmi z pokutových kopov. Príležitosť kopať ich mali domáci v posledných minútach zápasu, v ktorom Brestovany od 65. minúty viedli.

Zato Moravany zdolali Borovce úplne jednoznačne 5:1. Hostí načal už v prvej minúte Klasovitý, ktorý do konca zápasu skóroval ešte dvakrát. O jediný gól hostí sa postaral Pažík, ktorý na začiatku druhého polčasu premenil pokutový kop. V závere zápasu prišli hostia o Šišku, ktorý videl červenú kartu.

V skupine o 5. - 8. miesto Ostrov zvíťazil v Dubovanoch. Domáci sa ujali v 30. minúte vedenia, hostia ešte do polčasovej prestávky vyrovnali z pokutového kopu. V druhom polčase už strieľal góly len Ostrov. V ďalšom zápase tejto skupiny si Veľké Kostoľany bez väčších problémov poradili s Trakovicami.

V skupine poslednej štvorky v Chtelnici dominoval Prašník dvoma gólmi z poslednej pätnásťminútovky. Vo Veselom mal zápas dramatickejší priebeh, domáci napokon zvíťazili 4:3.

RUBBEX 7. liga B - nadstavbová časť - 1. kolo

Skupina o postup

Veľké Orvište – Brestovany 2:1 (0:0)
Góly: 89. Hrebík (pen), 90. Veľký (pen) – 65. Šiška
VEĽKÉ ORVIŠTE: Valovič – Horil, T. Pavlovič, Veľký, Šiška, Weselowski, Daniš, Sumer, P. Pavlovič, Hrebík, Chudý (Putek, Janovský, Majgot, Filip)
BRESTOVANY: Krajčovič – Šiška, Bošácky, Marián Dorčiak, Krivošík, R. Tančok, R. Tančok, Tokoš, Vyskoč, Martin Dorčiak, Salviany (Toráč, Spevák)

Moravany - Borovce 5:1 (3:0)
Góly: 1., 76. a 90. Klasovitý, 16. Belan, 20. Zelenay – 48. Pažík (pen)
ČK: 88. Šiška, (Borovce)
MORAVANY: Lamini – Belan, Chebeň, Stredák, Farkaš, Jankech, Halanda, Blahuta, Jakubek, Zelenay, Klasovitý (Bíro, Vetrík, Bartovic, Miškerník)
BOROVCE: Drobný – Moravčík, Dadík, Urban, Vavrinec, Hornák, Herceg, Potrok, Pažík, Šiška, Krajčo (Hábek)

skupina o 5. - 8. miesto:

Dubovany – Ostrov 1:3 (1:1)
Góly: 30. Masarik – 44. a 89. Bartoš (prvý z pen), 72. Pikulík
DUBOVANY: Tonkovič – Kusý, Krška, Strečnský, Masarik, Beník, Ferenc, Lukáč, Dobrovodský, Masaryk, Jurda (Kollár, Šimák, Pažík)
OSTROV: Hrubík – P. Bartoš, M. Bartoš, Svetlík, Hrčka, Pikulík, Krajčovič, Valo, Sipos, Urbánek, Gajdoš

Veľké Kostoľany - Trakovice 3:0 (1:0)
Góly: 16. a 72. Urban, 90. Krivošík
VEĽKÉ KOSTOĽANY: Kollár – Durdy, Hlúch, Lopatka, Krivošík, Daniška, Kolarovič, Mačica, Filin, Urban, Kúdela (Prosnan)
TRAKOVICE: Bališ – M. Ščasnovič, Žemla, Zelenay, Ľ. Ščasnovič, Chudý, Janovič, Radošovský, Komarňanský, Šiška, Taraba (Silný, Matúšek)

skupina o 9. - 12. miesto:

Chtelnica - Prašník 0:2 (0:0)
Góly: 75. Konkuš, 90. Banák
CHTELNICA: Pavelský – Brisuda, Natčin, Rechtorík, Slabý, Hruška, Tomáška, Soják, Tomašovič, Žažo, Jakáb (Lukáčik, Palkovič, Piešťanský)
PRAŠNÍK: Mucha- Bogora, M. Balcír, T. Balcír, L. Konkuš, M. Bielik, O. Bielik, R. Bielik, Priebracha, Jankech, Konkúš (Nizner, Sudora, Banák)

Veselé - Šípkové 4:3 (2:1)
Góly: 3. Jurda, 45. Madunický, 65. Lesay, 80. Konečný (pen) – 23. Strapatý, 62. Obuch, 88. Držík
VESELÉ: Ševečka – Bokor, Konček, Madunický, R. Duračka, M. Duračka, Brucháč, Konečný, Lesay, Jurda, Sereda (Strecký)
ŚÍPKOVÉ: M. Holán – P. Holán, Červeňanský, Hanuliak, Oška, Žák, Koyš, Feranec, Strapatý, Kubran, Petrík (Držík, Obuch)