Trnavské rybníky
reklama

Trnavský samosprávny kraj podporil vznik pamätníka Mórica Beňovského na Taiwane

AKTUALITY - Trnava | 17.5.2022, 12.15, prispievatelia

Jednou z prvých naplánovaných spoločných aktivít je osadenie pamätníka pripomínajúceho vylodenie cestovateľa, dobrodruha a vojaka Mórica Beňovského na Taiwane. V pláne sú však aj výmenné pobyty študentov či mladých profesionálov.

Trnavský samosprávny kraj podporil vznik pamätníka Mórica Beňovského na Taiwane

Na Taiwane bude umiestnený pamätník Mórica Beňovského. Vizualizácia - zdroj: TTSK

reklama

 

Trnavský samosprávny kraj bude spolupracovať s regiónom Yilan na Taiwane v oblasti vedy a výskumu, výmenných pobytov študentov a mladých profesionálov, ochrany kultúrneho dedičstva, podpory cestovného ruchu a ďalších oblastiach.

 

Dohodu o vzájomnej spolupráci schválili krajskí poslanci.

 

Jednou z prvých naplánovaných spoločných aktivít je osadenie pamätníka venovanému cestovateľovi, dobrodruhovi a vojakovi Móricovi Beňovskému v prístave Su'ao na Taiwane, ktorý má pripomínať 250. výročie vylodenia sa rodáka z Vrbového na Taiwane.

Štvrť
reklama

 

Móric Beňovský písal o Taiwane vo svojom cestopise. „V regióne Yilan bude stála expozícia, ktorá bude venovaná nášmu rodákovi. Pre ľudí na Taiwane je to človek, ktorý propagoval ich krajinu v Európe,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Trnavský samosprávny kraj si už objednal vytvorenie pamätníka, jeho prepravu a inštaláciu v prístave Su'ao bude podľa Viskupiča zabezpečovať taiwanská strana.

 

Móric Beňovský (1746 - 1786) prišiel na Taiwan po úteku z vyhnanstva na Kamčatke v roku 1770. Známejším je však jeho pôsobenie na Madagaskare, ktoré sa stalo aj námetom pre filmárov.

 

Takto bude dielo vyzerať. Vizualizácia: TTSK

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama