Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V Cíferi budú remeselné trhy aj s ochutnávkou tradičných jedál

AKTUALITY - Región | 17.5.2022, 09.01, reklamný článok

Cieľom trhov je podľa starostu Cífera Maroša Sagana upriamiť pozornosť na výrobcov z regiónu. Tí sa po dvoch rokoch života s obmedzeniami môžu opäť stretnúť so záujemcami o ich produkty.

V Cíferi budú remeselné trhy aj s ochutnávkou tradičných jedál

Ilustračné foto: pixabay.com

reklama


Regionálne remeselné a farmárske trhy sa budú konať už túto sobotu 21. mája v Cíferi. Pre remeselníkov, lokálnych výrobcov a pestovateľov budú príležitosťou po dvoch rokoch života s rôznymi obmedzeniami opäť sa stretnúť so svojimi zákazníkmi.

 

Predávať, kupovať, ale aj ochutnávať sa bude od 10:00 do 18:00 v areáli cíferského futbalového štadióna.

 

„Ide o podujatie, ktorého cieľom je pritiahnuť pozornosť na rôznych výrobcov z nášho regiónu, či už vyrábajú potraviny alebo nejaké remeselné výrobky. Máme prisľúbenú účasť medárov, vinárov, pivárov a ďalších predávajúcich,“ povedal starosta Cífera Maroš Sagan.

Zemiansky dvor
reklama

 

Samozrejme, svoje produkty predstavia aj výrobcovia priamo z Cífera, ako napríklad firma, ktorá vyrába rôzne produkty z ľanu.

 

„Okrem predaja výrobkov je pripravený aj bohatý kultúrny program, ale aj ochutnávka jedál starých materí – tradičných jedál regiónu,“ dodal starosta Sagan.

 

V rámci sprievodného programu vystúpia o 14:30 ľudová hudba Vieska, o 17:00 folklórna skupina Cífer a od 18:00 hudobná skupina Exil.

 

 

Tento typ podujatia by chceli v Cíferi organizovať na pravidelnej báze, pričom oslovujú predovšetkým výrobcov z Mikroregiónu 11 PLUS a okolia.

 

Okrem obce Cífer sa na jeho príprave podieľa Mikroregión 11 PLUS a platforma zaPOIsa.

 

V prvom ročníku organizátori predpokladajú účasť asi piatich desiatok remeselníkov a ďalších predajcov. Kto by mal ešte záujem ponúknuť na týchto trhoch svoje produkty, môže sa prihlásiť na habinakova@cifer.sk.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama