Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Obce a mestá protestujú proti plánom štátu: Vlajky stiahli na pol žrde

AKTUALITY - Región | 19.5.2022, 19.26, prispievatelia

Týmto spôsobom sa prihlásili k štrajkovej pohotovosti, o ktorej v stredu rozhodli delegáti mimoriadneho snemu Združenia miesta a obcí Slovenska.

Obce a mestá protestujú proti plánom štátu: Vlajky stiahli na pol žrde

Zo zasadnutia ZMOS. Na fotografii aj starosta Ratkoviec Martin Červenka. Foto: ZMOS

reklama

 

Vlajky na budovách viacerých samospráv v okolí Trnavy zostali od dnešného dňa stiahnuté na pol žrde. Nižšie išli na Mestskom úrade v Piešťanoch, Galante, ale aj v ďalších mestách a menších obciach.

 

Mestá a obce sa týmto spôsobom prihlásili k štrajkovej pohotovosti, o ktorej v stredu rozhodli delegáti mimoriadneho snemu Združenia miesta a obcí Slovenska.

 

V prípade nesplnenia ich požiadaviek pripraví ZMOS v spolupráci s ďalšími samosprávnymi a profesnými organizáciami celoslovenský štrajk.

Zemiansky dvor
reklama

 

V Ratkovciach v okrese Hlohovec mali na obecnom úrade zástavu, tá išla dolu úplne. Starosta Martin Červenka bol jedným z delegátov mimoriadneho snemu ZMOS.

 

„Ja som na sneme vystúpil k nápadom a myšlienkam pána ministra financií, ktorý chce dať rodinám 50-eurovú poukážku na aktivity pre deti, ale tieto peniaze chce vziať mestám a obciam. Odkázal som mu, že tie aktivity pre deti zabezpečujeme my, mestá a obce. A keď nám zoberie peniaze, tak som zvedavý, kto ich potom zabezpečí,“ povedal Červenka.

 

Ako dodal, vo svojom vystúpení tiež vyzval starostov, aby to nevzdávali a v októbrových komunálnych, ale aj krajských voľbách kandidovali.

 

Galanta bude podľa primátora Petra Pašku okrem stiahnutia vlajky na pol žrde plniť všetky body z uznesení mimoriadneho snemu ZMOS.

 

Členské mestá majú v rámci štrajkovej pohotovosti okrem iného aj obmedziť komunikáciu s ústrednými orgánmi štátnej správy či zabezpečovať prenesené kompetencie iba do obdobia, ktoré je finančne kryté dotáciami poukazovanými štátom.

 

Ministerstvo financií sa vo štvrtok ohradilo voči tvrdeniam predstaviteľov miest a obcí, že samosprávy budú mať menej finančných zdrojov.

 

Ministerstvo zdôraznilo, že príjmy samospráv budú aj po zavedení opatrení na pomoc rodinám vyššie oproti pôvodne rozpočtovaným.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama