Trnavské rybníky
reklama

Vážska cyklomagistrála spojila Piešťany s Trenčianskym krajom

AKTUALITY - Piešťany | 20.5.2022, 12.52, prispievatelia

Po parádnej asfaltovej cestičke sa dá dostať z Piešťan až do Trenčína.

Vážska cyklomagistrála spojila Piešťany s Trenčianskym krajom

Krátky úsek Vážskej cyklomagistrály už máme aj v Trnavskom kraji. FOTO: TTSK

Cukrovar
reklama

 

Prvý úsek Vážskej cyklomagistrály na území Trnavského kraja spája od dnešného dňa Piešťany so susedným Trenčianskym krajom.

 

Cyklisti sa tak po cyklotrase dostanú popri Váhu z Piešťan až do Trenčína. Úsek medzi Piešťanmi a Hornou Stredou s dĺžkou 3,6 kilometra a šírkou tri metre stál 490-tisíc eur, Trnavský samosprávny kraj naň získal peniaze z eurofondov.

 

Okrem samotnej asfaltovej cestičky pre cyklistov je jeho súčasťou aj doplnková cyklistická infraštruktúra, ako napríklad odpočívadlo s agátovým altánkom, stojany na bicykle a lavičky.

Munipolis Trnava
reklama

 

Trnavský župan Jozef Viskupič pri otvorení prvého úseku informoval, že ešte v tomto roku začnú práce aj na úsekoch Sereď – Šúrovce a Šúrovce – Siladice, v pláne sú aj ďalšie úseky.

 

V susednom Trenčianskom kraji prvý úsek Vážskej cyklomagistrály z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom s dĺžkou 13,4 kilometra otvárali už pred štyrmi rokmi, odvtedy pribudli ďalšie.

 

Trnavský samosprávny kraj svoje meškanie v budovaní tejto cyklotrasy vysvetľuje tým, že na začiatku tohto volebného obdobia nové vedenie nenašlo žiadne plány, projekty ani vízie rozvoja cyklodopravy.

 

Vážska cyklomagistrála sa má po úplnom dobudovaní stať najdlhšou cyklotrasou na území Slovenska, ktorá povedie cez štyri kraje, spojí Strečno s Komárnom.

 

Lídrom v jej budovaní je Trenčiansky samosprávny kraj. Názov Vážska cyklomagistrála vybrali v hlasovaní obyvatelia tohto kraja ešte v roku 2018.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama