Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Trnavské rádio spustilo frekvenciu v Holíči, Skalici a Galante

AKTUALITY - Firmy a PR | 20.5.2022, 15.01, reklamný článok

V sobotu dajú v rozhlasovom éteri priestor literatúre.

Trnavské rádio spustilo frekvenciu v Holíči, Skalici a Galante

Trnavské rádio signálom už pokrýva aj Skalicu. Foto: Trnavské rádio


Už nie iba v Trnave a okolí, ale aj na Záhorí a v Galante. Trnavské rádio v týchto dňoch spustilo frekvenciu 106,0 MHz v Holíči a frekvenciu 93,4 MHz v okrese Galanta.

 

Rozšírilo tak pokrytie o výraznú časť územia Trnavského kraja. Frekvencia v Holíči pokrýva signálom aj Skalicu, okolité obce, no napríklad aj Hodonín či Mikulčice.

 

Galantská frekvencia zasa zlepšuje signál na rýchlostnej ceste R1 a v okolí Serede a Sládkovičova. Dohromady tak vysiela na piatich frekvenciách od Záhoria, cez Piešťany, Hlohovec, Trnavu až po Galantu.

 


Zelená pre literatúru

Nové frekvencie obľúbené regionálne rádio pokrstí literatúrou a knižnými darčekmi. Literárny majáles na rozhlasové vlny každoročne v máji prináša súčasných slovenských autorov.

 

Pripravuje ho kultúrne centrum Malý Berlín v spolupráci s Trnavským rádiom. Už zajtra 21. mája sa poslucháči od dvanástej hodiny na celé popoludnie ponoria do sveta kníh.

 

V štúdiu sa bude diskutovať s autormi Ivanom Alakšom, Ondrejom Sokolom, Jánom Púčekom, Markom Thelenom, Jurajom Berzedim a Dominikou Madro. K tomu budú môcť získať nákupné poukážky do kníhkupectva Martinus, stačí byť pri rádiu.

 

TIP: O podujatí Literárny majáles sú informácie aj na Facebooku.

 


Regionálny obsah je aj v podcastoch

Pre všetkých, ktorí chcú počuť správy zo „svojej ulice“, prináša Trnavské rádio týždňový výber 5 dobrých správ z regiónu, ktoré ste možno nezachytili.

 

To najzaujímavejšie z rádia, sa v sobotu objaví v smartfónoch - v  podcastových aplikáciách. Podcast Trnavského rádia pravidelne ponúka to najlepšie z vysielania, ale aj pohľad na zaujímavé historické témy z regiónu s kunsthistoričkou Emíliou Valachovičovou.

 

Tento týždeň navyše prekonal okrúhle číslo 200 vypublikovaných častí.


Trnavské rádio môžete okrem počúvania sledovať aj na sociálnych sieťach FacebookInstagram.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama