Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na Hlbokej ulici začnú budovať nové parkovacie miesta

AKTUALITY - Trnava | 23.5.2022, 12.34, prispievatelia

Parkovacie miesta budú zaradené do zóny s rezidentským parkovaním, pravdepodobne ich pričlenia do zóny R2, ktorá je už v súčasnosti na Spartakovskej ulici.

Na Hlbokej ulici začnú budovať nové parkovacie miesta

Ilustračné foto: Ján Král

reklama

 

Mesto Trnava začína s rekonštrukciou a dobudovaním parkovacích miest na Hlbokej ulici v blízkosti centra za 390-tisíc eur. Cieľom samosprávy je zvýšenie počtu parkovacích miest aj bezpečnosti cestnej premávky.

 

Prvá etapa prác má trvať dva mesiace, výsledkom bude 67 miest na parkovanie. Po jej dokončení bude nasledovať ďalšia etapa, na ktorú má stavebná firma podľa zmluvy sedem mesiacov.

 

Ako informovala hovorkyňa trnavskej radnice Veronika Majtánová, v tomto prípade bude výsledkom 222 nových parkovacích miest.

reklama

 

O zákazku s predpokladanou hodnotou 440-tisíc eur sa uchádzalo päť stavebných firiem s cenovými ponukami od 390-tisíc po 615-tisíc eur.

 

Primátor Trnavy Peter Bročka ešte koncom minulého roku informoval, že parkovacie miesta na Hlbokej ulici budú po ich dobudovaní spoplatnené.

 

Podľa Veroniky Majtánovej sa predbežne ráta s tým, že budú začlenené do rezidentskej zóny R2, ktorá bola nedávno zavedená na Spartakovskej ulici.

 

Rezidenti môžu v tejto zóne v okolí svojich bytov parkovať za jedno euro na rok, ostatní vodiči tu musia platiť 0,90 – 1,10 eura na hodinu.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama
JM 1
reklama