Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Elektrická, benzínová, či aku kosačka? Prehľad základných vlastností

AKTUALITY - Firmy a PR | 25.5.2022, 11.01, reklamný článok

Ak bývate v rodinnom dome, celkom určite máte niekde v garáži alebo v dielni kosačku. Starostlivosť o trávnik totižto patrí k základným činnostiam, ktorými udržujeme pozemok v reprezentatívnom stave.

Elektrická, benzínová, či aku kosačka? Prehľad základných vlastností

Ilustračné foto: JacZia / Shutterstock.com

 

Elektrické kosačky sú dlhodobo najobľúbenejšie

Ak sa sťahujete do rodinného domu prvýkrát alebo vám vaša stará kosačka už doslúžila, prichádza na rad kúpa novej kosačky. Pochopiteľne sa kosačky navzájom líšia rôznymi parametrami, pričom asi najzásadnejší rozdiel tvorí pohon kosačky.

 

Tie rozdeľujeme na benzínové, elektrické („káblové“) a akumulátorové.

 

Asi najobľúbenejším (a zvyčajne najlacnejším) variantom sú elektrické kosačky. Sú ľahké, takže sa s nimi dobre manévruje, ich prevádzka je tichá a keďže sú na elektrinu, sú aj ekologické. Nemajú však len samé výhody.

 

Potreba mať elektrickú kosačku zapojenú káblom môže byť veľkou prekážkou v prípade, že máte na pozemku viacero stromov, kríkov, či kvetov.

 

Alebo si objednáte firmu, ktorá ponúka výškové práce v Banskej Bystrici, aby vás tých stromov zbavila? Kábel môže byť obmedzujúci aj pri väčších pozemkoch. A taktiež sú do určitej miery elektrické kosačky limitované svojim výkonom.

 

 

Potrebujete vysoký výkon benzínovej kosačky alebo vám stačí aj akumulátorová?

Ak potrebujete vyšší výkon a kosiť väčšiu plochu, vhodnejšou voľbou budú pre vás kvalitné benzínové kosačky. Vďaka svojmu výkonu s nimi rýchlo pokosíte aj väčšiu plochu. A ani vás nebude obmedzovať žiaden kábel.

 

Čo však obmedzujúce byť môže, je hluk a splodiny z benzínových kosačiek. A taktiež sú väčšinou ťažšie, čo je potrebné zvážiť ak potrebujete pri kosení svojho pozemku lepšiu ovládateľnosť kosačky.

 

Niektoré vlastnosti elektrických a benzínových kosačiek kombinujú akumulátorové kosačky. Sú ľahké, tiché, ekologické a pri kosení vám nezavadzia žiaden kábel.

 

Sú však vo všeobecnosti najmenej výkonné, ale stále drahšie ako „káblové“ elektrické kosačky. A netreba pri nich zabúdať na to, aby ste mali nabitú batériu. Počas jej nabíjania sú totižto nepoužiteľné.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama