Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Keď prišiel do Spartaka, dali mu natáčať zápasy. Teraz je Takáč v reprezentácii

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.5.2022, 18.09, Ján Král

V Spartaku pôsobí Dominik Takáč už osem sezón, v posledných dvoch je oporou A-tímu.

Keď prišiel do Spartaka, dali mu natáčať zápasy. Teraz je Takáč v reprezentácii

Dominik Takáč sa už neraz blysol aj pri penaltách, ktoré súperom zlikvidoval. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Brankár Spartaka Dominik Takáč (23) zažíva parádne obdobie. V trnavskom klube je jasnou jednotkou, počas sezóny vychytal osemnásť čistých kont a aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa objavil v zostave roka.

 

Dokonca prišla pozvánka do reprezentačného A-mužstva od trénera Štefana Tarkoviča na júnové zápasy Ligy národov.


Mladý brankár je odchovancom Spartaka, s futbalom však začínal v Galante a do červeno-čiernych farieb prišiel ako mladší dorastenec. Vtedy uprednostnil Trnavu pred možnosťou zakotviť v Trenčíne.

REDNOD
reklama


"V prvých zápasoch som nechytal, bol som doslova kameramanom zápasov nášho dorasteneckého tímu. Asi to ani inak nemohlo byť, že by som hneď vletel do tímu a chytal ako jednotka. Prišiel som z Galanty z o dosť nižšej súťaže do prvoligového dorastu a musel som sa najprv ukázať. Už je to dosť dávno, ani si nepamätám, ako som sa presadil. Prirodzene som však trénoval, zlepšoval sa, dostal som šancu a chopil som sa jej," vraví dnes už trnavská brankárska opora.


V doraste vyrastal spolu s Petrom Urminským. Obaja sú mimoriadne vysokí, majú pravé brankárske postavy, zaujali aj mládežníckych reprezentačných trénerov a spoločne prišli do A-tímu.

 

Urminský časom odišiel za futbalom do Škótska, Takáč si na šancu počkal a teraz je za trpezlivosť odmenený.


"Vzťah sme mali kamarátsky, rivalita medzi nami neexistovala. Dodnes sme v kontakte, stále sme dobrí priatelia. Aj vďaka nemu som sa dostal tam, kam som sa dostal, teda do A-mužstva Spartaka. Navzájom sme sa ťahali a pomáhali si. Som rád, že práve on bol mojim kolegom. Teraz je v zahraničí, má to síce zložité. Tak ako ja držím palce jemu, on podporuje mňa. Verím, že ak dostane šancu, chytí sa jej. Verím, že ho čaká dobrá budúcnosť," vyzdvihol Takáč Urminského.


Dominik Takáč bol už súčasťou majstrovského tímu Spartaka za éry trénera El Maestra. Neskôr figuroval v kádri, keď andeli vybojovali o sezónu neskôr slovenský pohár.

 

Teraz bol však už súčasťou základnej zostavy, keď červeno-čierni dvihli trofej pre víťaza Slovnaft Cup-u u rivala na Tehelnom poli.


"Teraz to bolo trochu iné. I preto, že som sa o úspech priamo pričinil. Možno som to aj o niečo viac oslávil. Radosť bola hádam ešte väčšia."

 

Brankársky tím Spartaka po zisku slovenského pohára. Zľava Dobrivoj Rusov, Dominik Takáč, tréner Pavel Kamesch, Ľuboš Kamenár a Patrik Vasiľ. Foto: Peter Kollár

 


Veľkou devízou Dominika Takáča je, že v bránke pôsobí pokojne, situácie rieši s prehľadom. "S trénerom brankárom Pavlom Kameschom spolupracujeme päť rokov. Za ten čas do mňa vrýval svoje veci. Asi som ho počúval a nejako to funguje... Veci zapadli do seba, to, čo mi radil padlo na úrodnú pôdu. Držím sa jeho odporúčaní."


O dobrých výkonoch trnavského brankára idú chýry už aj v zahraničí. Nečudo, že sa objavujú šumy, že by v lete mohla prísť na hráča ponuka na prestup.


"Niečo som počul, ale kým nejde o niečo konkrétne a niečím overené, tak sa tým ani nezaoberám," odmietol špekulovať o budúcnosti s dovetkom, že všetku pozornosť sústreďuje na Spartak.


Raz k tomu však zrejme príde. Otázka teda smerovala, ktorá liga by ho lákala, keby si mohol vybrať.

 

"Asi každý ako dieťa sníval o tom, aké by to bolo chytať za nejaký veľkoklub, napr. Real Madrid alebo Manchester United. Teraz to vnímam hlavne tak, že chcem byť hlavne zdravý a pôsobiť v klube, kde sa budem cítiť dobre. To je najdôležitejšie, nerád by som sa niekde zašil."

 

Súboje so Škrtelom boli pre brankárov ťažké

Sezóna sa skončila pre Spartak len v sobotu. Dominik Takáč na ligový ročník bude spomínať rád nielen vďaka výsledkom a umiestneniu, ale aj preto, že v tíme hral ikonický futbalista Martin Škrtel.


"V tréningu som sa mu pri súbojoch radšej vyhýbal. V zápasoch si také niečo brankári nemôžu dovoliť, takže ja som to mal uľahčené," usmial sa Takáč.


"Každopádne, Martina sme vnímali v celej kabíne ako veľkú persónu. Môžem to hodnotiť z toho pohľadu, že hral priamo predo mnou v obrannej štvorici a bolo to cítiť. Cez neho lopta alebo hráč len tak neprešli. Je škoda, že končí, donútili ho k tomu ale zdravotné okolnosti. Ďakujem, že som ho mohol poznať osobne. Celému tímu dal strašne veľa a za to sme vďační."

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama