Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Hlohovec príde podľa primátora Kollára pre prorodinný balíček o 7 miliónov eur

AKTUALITY - Hlohovec | 26.5.2022, 12.02, prispievatelia

Za tieto peniaze by Hlohovec mohol podľa Kollára prebudovať areál bývalej strednej školy na triedy základnej a materskej školy, ako aj na denný stacionár pre seniorov a ďalšie skupiny obyvateľov.

Hlohovec príde podľa primátora Kollára pre prorodinný balíček o 7 miliónov eur

Primátor Hlohovca Miroslav Kollár pred objektom, ktorý chcelo mesto zrekonštruovať. Foto: facebooková stránka Miroslava Kollára

reklama


Mesto Hlohovec sa podľa primátora Miroslava Kollára pripája k štrajkovej pohotovosti miest a obcí. Ide podľa neho o reakciu na „Matovičov prorodinný balíček, ktorý zaplatí zo 600 miliónov, ktoré každoročne zoberie samosprávam".

 

Súčasťou balíčka je zvýšenie detských prídavkov, zvýšenie daňového bonusu a príspevok na krúžky.

 

„Pre Matovičov prorodinný balíček prídu obyvatelia Hlohovca v ďalšom volebnom období najmenej o sedem miliónov eur. My by sme tiež vedeli za sedem miliónov robiť rodinnú politiku, ako ju aj robíme celé roky doteraz,“ povedal Kollár vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

reklama

 

Za sedem miliónov by v Hlohovci bolo podľa neho možné prebudovať areál bývalej strednej školy na triedy základnej školy a materskej školy.

 

Kollár pripomenul, že Hlohovec má už dnes miesto v materských školách pre všetky deti, ale vďaka zrekonštruovaným priestorom by bolo možné zatvoriť triedy v neefektívnych budovách.

 

Takto ušetrené peniaze by mohli byť použité na platy učiteliek.

 

Radnica plánuje zrekonštruovať aj ďalší objekt v tom istom areáli na denné centrum pre seniorov a ďalšie skupiny ľudí, ale za terajších podmienok z neho podľa primátora Kollára asi nebude nič.

 

K téme sa vyjadrili nedávno aj zástupcovia ZMOS-u a Únie miest v diskusnej relácii Braňo Závodský naživo:

 

Samosprávy zo Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) vstúpili pred týždňom do štrajkovej pohotovosti a avizovali prípravu celoslovenského štrajku.

 

Podporu ZMOS-u vyjadrilo aj Združenie samosprávnych krajov - SK8. K avizovanému štrajku sa plánuje pridať aj Únia miest Slovenska.

 

Ministerstvo financií v reakcii na kritiku financovania prorodinného balíka pomoci vo svojom stanovisku pripomína, že samosprávam ponúka pomocnú ruku, a to v návratnej aj nenávratnej forme.

 

So ZMOSom, Úniou miest Slovenska aj SK8 chce rokovať o možnosti poskytnutia kompenzačných návratných výpomocí vo vzťahu k rastu cien energií, úprave daňového mixu alebo odpustením časti poskytnutých návratných výpomocí z minulosti.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama
JM 1
reklama