Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Koncert NO ON v Malom Berlíne opantá hudbou, tancom aj spevom

AKTUALITY - Trnava | 27.5.2022, 12.16, prispievatelia

Predstavenie je založené na improvizácii medzi dvoma účinkujúcimi, tí na seba reagujú mimovoľne, organicky. Ich spoločné dielo vzniká na pódiu a je vždy iné a táto ich podvedomá súhra je fascinujúca.

Koncert NO ON v Malom Berlíne opantá hudbou, tancom aj spevom

Snímka z predstavenia. Foto: Katarína Baranyai

reklama

 

Kultúrne centrum Malý Berlín pozýva v utorok 31. mája o 19.00 na predstavenie NO ON Barbory Janákovej a kolektívu.

 

V slovenskom priestore je unikátnym spojením improvizácie, divadla, tanca a koncertu, ktoré sa stále vyvíja a prispôsobuje priestoru, v ktorom sa odohráva.

 

V sále budete prítomní vy a veci rôznych tvarov a funkcií. Tanečníčka (ale aj speváčka a bubeníčka) Barbora s hudobníkom Jurajom sa stanú vodičmi, ktorí všetko prepájajú.

reklama

 

Diváci prichádzajú, vyberajú si miesto, usádzajú sa a objekty rezonujú na základe ich pohybov i pocitov. Všetko v priestore obteká hudba a pohyb.

 

Predstavenie je založené na improvizácii medzi dvoma umelcami, tí na seba reagujú mimovoľne, organicky. Ich spoločné dielo vzniká na pódiu a je vždy iné a táto ich podvedomá súhra je fascinujúca.

 

„Barbora Janáková sa prejavuje ako výrazná performerka, v rámci malého priestoru dokáže vytvoriť plochy, v ktorých tvorí pohybové variácie, spieva, zvučí, nachádza svoj prejav tu a teraz. Zároveň dokáže jednotlivosti spájať do celku a ukotviť ich v momente, do ktorého patria,“ napísal o predstavení Marek Godovič pre divadelný časopis Kód.

 

Príďte a zúčastnite sa nového diela aj vy – ako divák, ale možno aj ako inšpirácia pre performerov. NO ON každopádne sľubuje neštandardný zážitok na hrane viacerých umeleckých foriem.

 

Po predstavení bude nasledovať neformálna diskusia s tvorcami.

 

Kultúrne centrum Malý Berlín sa nachádza na Štefánikovej 4. Vstupné na predstavenie je 5 eur v predpredaji, 8 eur v deň podujatia a 4 eur zľavnené pre študentov, ZŤP, seniorov. Odporúčaný vek pre divákov je minimálne 15 rokov.

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a partnerom projektu sú Bratislavský samosprávny kraj a mimoOs o.z.

 

Za podporu organizátori ďakujú mediálnym partnerom: trnavskyhlas.sk, Trnava-live.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama
JM 1
reklama