Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Základná starostlivosť o auto, ktorú zanedbávate možno aj vy

AKTUALITY - Firmy a PR | 29.5.2022, 08.07, reklamný článok

Vlastniť auto je obrovskou výhodou z praktického hľadiska. Dostanete sa takpovediac kam chcete, kedy chcete a odveziete čo chcete (samozrejme v rámci toho, koľko sa do vášho auta zmestí). Je to však niečo za niečo a o auto je potrebné sa starať.

Základná starostlivosť o auto, ktorú zanedbávate možno aj vy

Ilustračné foto: REDPIXEL.PL / Shutterstock.com


Umývanie auta nie je len o čistote

K základnej starostlivosti patrí pravidelné umývanie karosérie aj interiéru. A nejde len o to, aby ste sa nemuseli hanbiť ak niekoho náhodou odveziete.

 

Dôkladnou starostlivosťou aj v podobe čistenia udržujete hodnotu svojho auta čo najvyššie. Pri dlhodobo zanedbávaných autách sa môžu prejaviť aj poškodenia materiálov.

 

Analogicky to môžeme prirovnať k tomu, že pri zanedbávaní starostlivosti o zuby nielenže stratia bielu farbu a budete musieť používať účinné bieliace pásiky, ale zvýši sa aj riziko zubného kazu a iných problémov.

 

Samozrejme, auto nemusíte umývať dvakrát denne, ale nemalo by to byť ani dvakrát za rok.

 

 

Kontrolujte a pravidelne vymieňajte

Starostlivosť o auto však nie je len o umývaní. Je potrebné sa starať aj o veci, ktoré môžu priamo ovplyvniť jazdu, či spôsobiť problémy s rôznymi autodielmi.

 

A potom je často neskoro ľutovať, že ste sa svojmu autu nevenovali o niečo viac.

 

Napríklad zanedbaná pravidelná výmena oleja. Zistite si interval, v akom by ste mali nechávať vymeniť olej a dodržiavajte ho.

 

Zadretý motor je oveľa väčšia investícia a problém ako to, že po najazdení určitého počtu kilometrov budete musieť navštíviť servis kvôli výmene oleja.

 

Raz za mesiac sa oplatí aj skontrolovať tlak v pneumatikách. Pri zle nahustených pneumatikách sa zrýchľuje ich opotrebovanie, zvyšuje sa spotreba a zhoršuje sa aj brzdenie a ovládateľnosť vozidla.

 

Minimálne posledné dve veci by pre vás mali byť dostatočne dôležité na to, aby ste čas kontrole tlaku v pneumatikách „obetovali“.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama