Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Vtip, ktorý nevyšiel: Maturantku za zverejnený hoax navštívila polícia

AKTUALITY - Región | 27.5.2022, 14.55, prispievatelia

Ak by polícia status na sociálnej sieti vyhodnotila ako šírenie poplašnej správy v zmysle Trestného zákona, študentke by hrozilo trestné stíhanie.

Vtip, ktorý nevyšiel: Maturantku za zverejnený hoax navštívila polícia

Maturantkin status na instagrame, po ktorom ju navštívili kriminalisti. Reprofoto: Polícia

reklama

 

Policajní operatívci navštívili v dedine pri Trnave študentku, ktorá na sociálnej sieti zverejnila nepravdivý status o streľbe na strednej škole v Piešťanoch, pri ktorej malo prísť o život 21 ľudí.

 

Status pripomínal informáciu o reálnej streľbe na základnej škole v Uvalde v USA. Prípadu sa po posúdení obsahu a analýze Odboru počítačovej kriminality Národnej centrály osobitných druhov kriminality PPZ ujali trnavskí krajskí kriminalisti.

 

Trnavská polícia na sociálnej sieti informovala, že mladé dievča sa ku statusu priznalo a policajtom pri previerke povedala, že bola nahnevaná a celý status bol iba vtip.

Zemiansky dvor
reklama

 

Policajti ju upozornili, že takéto konanie môže byť vyhodnotené ako trestný čin. Na nevhodné správanie upozornili aj školu, v ktorej stredoškoláčka najbližší pondelok maturuje.

 

Policajní operatívci dali podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej podnet na trestné stíhanie, o ktorom ešte nebolo rozhodnuté.

 

Ak polícia vyhodnotí zverejnenie vymysleného príbehu vydávaného za skutočný ako ohrozujúcu správu, môže situáciu podľa Trestného zákona klasifikovať ako šírenie poplašnej správy, a osobe môže hroziť strata slobody až na dva roky.

 

Polícia zároveň upozorňuje tínedžerov, že aj ako užívatelia sociálnych sietí sú trestnoprávne zodpovední za to, čo zverejňujú, aj keď ide o virtuálny svet.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama