Futbal, 6. liga: Červeník strelil Kátlovciam deväť gólov, zvíťazil aj Majcichov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 29.5.2022, 16.47, Ján Král

Voderady stratili s Leopoldovom po prehre 1:3 všetky body a prišli aj o vylúčeného Hrašku, ktorý v závere videl po druhej žltej aj červenú kartu.

Marcel Modrovič dal za Červeník dva góly. Foto: Ján Král

Futbalisti Červeníka ukázali proti Kátlovciam gólový apetít a deklasovali súpera, ktorý pricestoval bez náhradníkov, 9:0. Hetrikom sa blysol Michal Babic, ktorý sa dostal so 46 gólmi na čelo tabuľky strelcov. Dva presné zásahy pridali Gábriš a Modrovič, po jednom Nemec a Vančo.

Líder z Majcichova vyhral v Krakovanoch 2:1. V zápase viedol po dvoch góloch Škultétyho, po zmene strán korigoval Šurin, ale na bodoch pre hostí to už nič nezmenilo.

Bučany zvládli duel s Bielym Kostolom, v dueli viedli gólom Lackoviča a hoci hostia dokázali ešte do prestávky odpovedať Hoblíkom, po zmene strán stanovil výsledok 2:1 Tomáš Sedlák.

Cífer v Horných Orešanoch zle začal aj zle skončil. Domáci išli do vedenia už v 9. minúte po góly Martina Mekkého. To hostí nakoplo a do prestávky po góloch Lietavu, Hamaďáka a Paštiaka išli do jasného vedenia. Po zmene strán však predviedli domáci dokonalý obrat, ktorý vyvrcholil v 88. minúte Blažovým gólom na konečných 4:3.

Zavar prekvapil v Drahovciach, posledný tím tabuľky v 90. minúte gólom Cvičelu vyhral 1:0. a dotiahol sa na predposledné Križovany už len na jediný bod. Tie totiž ani nevycestovali na zápas do Pečeňád a prehrali tak duel kontumačne.

Zeleneč od 47. minúty viedol v Siladiciach po góle Kubička, záver ale nezvádol. V 74. minúte si dal vlastný gól hosťujúci Čapla, v 84. minúte otočil skóre Obuch a v samom závere si ešte jedného vlastenca strelil Lukačovič.

6. liga - 29. kolo

Horné Orešany – Cífer 4:3 (1:3)
Góly: 9. a 66. M. Mekký, 68. A. Mekký, 88. Blažo – 14. Lietava, 29. Hamaďák, 42. Paštiak
HOR. OREŠANY: Kluka – Polakovič, Malý, Brestovanský, Drozda, Ružička, Malacký, M. Mekký, Blažo, Buttko, A. Mekký (Chorvath, Podhorský, Gonos)
CÍFER: Páleník – Repa, Krutý, Hlúch, Domorák, Hamaďák, Fekete, Grosman, E. Korbelič, Lietava, Paštiak (Dovičič)

Drahovce – Zavar 0:1 (0:0)
Góly: 90. Cvičela
DRAHOVCE: Stanko – Šerjeník, Hrošek, Valla, Németh, Babečka, Zajac, M. Vančo, T. Onder, Rusnák, M. Gabriš (Martin Horúcka, Rusnáčik)
ZAVAR: Žitník – Švikruha, Fridrich, Táčovský, Bednár, Prelovský, Cvičela, Chlebík, Boc, Veigl, Hrubý (Fišera, Mikita, Barut)

Červeník – Kátlovce 9:0 (6:0)
Góly: 20. a 41. J. Gábriš, 22. a 38. Modrovič, 35., 48. a 51. Babic, 39. P. Nemec, 68. P. Vančo
ĆERVENÍK: Kubatka – R. Ješko, Jarábek, Kopún, Varga, Adamkovič, J. Boháčik, J. Gábriš, P. Nemec, Modrovič, Babic (P. Vančo, D. Boháčik, Gažo)
KÁTLOVCE: Uváček – Fančovič, Vagovič, Šimončič, T. mačica, M. Sliva, Burčiar, D. Sliva, M. Hlavatovič, A. Uváček, Beňo

Voderady – Leopoldov 1:3 (0:0)
Góly: 75. M. Dubovský – 53. Endrle, 60. J. Škoda, 86. Mičian
ČK: 85. Hraška (Voderady)
VODERADY: Popovič – Šurina, Fatranský, Lacuška, Rosypál, Chovanec, Živický, Hraška, Zelenský, Katona, Bachratý (Baboš, Ivančík, M. Dubovský, Majka)
LEOPOLDOV: Malovec – Cibrín, Holan, Kavuliak, Šuliman, Piovarči, A. Škoda, J. Škoda, Mičian, Pobjecký, Endrle  (Švestka, Golány)

Siladice – Zeleneč 3:1 (0:0)
Góly: 74. vlastný Čapla, 84. Obuch, 90. vlastný Lukačovič – 47. Kubiček
SILADICE: Svitek – B. Fančo, A. Horváth, Rau, Vido, Mesároš, L. Trnovec, O. Sekereš, Jakubec, B. Bališ, Obuch (D. Bališ, Sejfič, Bango, M. Lančarič)
ZELENEČ: Gottstein – Bogner, Bukovec, Bartovič, Mareš, Kubiček, M. Formanko, Bánovec, V. Fomanko, Melicher, Čapla (Selecký, Lukačovič, Ďuriš)