Futbal, 7. liga B: Veľké Orvište aj Moravany v skupine o postup dominovali

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 29.5.2022, 20.03, prispievatelia

V nadstavbovej časti ešte obe mužstvá z čela tabuľky nestratili ani bod.

Futbal, 7. liga B: Veľké Orvište aj Moravany v skupine o postup dominovali

Futbalisti Moravian strácajú tri kolá pred koncom na vedúce Veľké Orvište štyri body. Foto: Ján Král

V skupine, kde sa hrá o postup, v Borovciach jednoznačne od začiatku zápasu dominovalo Veľké Orvište. Už v 1. minúte otvoril skóre Peter Pavlovič a krátko pred polčasovou prestávkou pridal aj druhý.

Na začiatku druhého polčasu musel po červenej karte za reči na adresu rozhodcu opustiť ihrisko domáci Urban, ktorý mal už predtým žltú kartu. Hostia potom ešte svoje víťazstvo potvrdili ďalšími dvoma gólmi.

Jednoznačne dominovali aj Moravany nad Váhom v zápase s Brestovanmi. V tomto prípade však domáci všetky tri góly strelili až v druhom polčase

V skupine o 5. - 9. miesto sa zápas Dubovany – Trakovice nehral, hostia dopredu avizovali, že nepricestujú. Dubovany tak získali tri body bez výstrelu.

V zápase Ostrov - Veľké Kostoľany sa vedenia ujali hostia, ale posledné slovo patrilo v 90. minúte domácemu Patrikovi Bartošovi, ktorý vyrovnával na konečných 3:3. Už predtým mal na svojom konte dva presné strelecké zásahy z pokutových kopov.

V skupine o 9. - 12. miesto Chtelnica zdolala Šípkové a Prašník si vychutnal Veselé, keď strelil až päť gólov.

RUBBEX 7. liga B - nadstavbová časť - 3. kolo

Skupina o postup

Borovce - Veľké Orvište 0:4 (0:2)

Góly: 1. a 43. Pavlovič, 68. Chudý, 74. Sumer

ČK: 53. Urban (Borovce)

BOROVCE: Drobný – Moravčík, Dadík, Vavrinec, Hornák, Herceg, M. Pažík, Krajčo, Bača, Š. Pažík, Urban (Hábek, Potrok, Štefanka, Búš)

VEĽKÉ ORVIŠTE: Slovák – Šiška, Veľký, Weselowski, Horil, T. Pavlovič, Majgot, Sumer, Daniš, P. Pavlovič, Chudý (Putek, Janovský, Lackovič, Filip)

Moravany – Brestovany 3:0 (0:0)

Góly: 49. Belan, 77. Zelenay, 82. Klasovitý

MORAVANY: Lamini – Chebeň, Belan, Farkaš, Bíro, Halanda, Zelenay, Blahuta, Jakubek, Klasovitý, Jánošík (Ondris, Bartovic)

BRESTOVANY: Krajčovič – Šiška, Bošácky, Marián Dorčiak, Krivošík, R. Tančok, T. Tančok, Tokoš, Vyskoč, Martin Dorčiak, Salviany (Oláh, Spevák)

skupina o 5. - 8. miesto:

Dubovany – Trakovice 3:0 kontumačne

Ostrov – Veľké Kostoľany 3:3 (0:1)

Góly: 60., 80. a 90. Patrik Bartoš (prvé dva z pen) - 37. a 72. Krivošík, 59. Lábsky

OSTROV: Ľ. Valo – M. Bartoš, D. Valo, Sipos, Regina, Urbánek, Pikulík, Hrčka, Krajčovič, Vanek, P. Bartoš (Svetlík, Hrubík, Bolješik)

VEĽKÉ KOSTOĽANY: Kollár – Kúdela. Lopatka, Balón, prosnan, Filin, Mačica, Kolarovič, Krivošík, Lábsky, Pavol Zemko (Škrha, Peter Zemko)

skupina o 9. - 12. miesto:

Chtelnica – Šípkové 2:0 (1:0)

Góly:30. Hrčka, 87. Bolla

CHTELNICA: Pripko – Rechtorík, Piešťanský, Natčin, Tomáška, Soják, Hruška, Balcír, Žažo, Tomašovič, Hrčka (Lukáčik, Bolla, Kyselica)

ŠÍPKOVÉ: M. Holán - P. Holán, Červeňanský, Hanuliak, Oška, Koyš, Feranec, Kubran, Petrík, Obuch, Kubík

Prašník – Veselé 5:2 (2:2)

Góly: 12. T. Balcír, 17. a 81. M. Balcír, 77. Konkuš, 89. Bogora – 9. Bokor, 33. Jurda

PRAŠNÍK: Mucha – Bogora, M. Balcír, Konkuš, O. Bielik, R. Bielik, Priebracha, Jankech, Konkúš, T. Balcír, Adamčík (Nizner, Nykodem, Banák)

VESELÉ: Ševečka – Strecký, Konček, Rácz, R. Duračka, Nesteš, Konečný, Bokor. M. Duračka, Sereda, Jurda (Brucháč, Roth)