Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na predchádzanie živelným pohromám vyčlenili v kraji 100-tisíc eur

AKTUALITY - Trnava | 1.6.2022, 10.01, prispievatelia

O peniaze môžu žiadať len tie mestá a obce, ktoré do Centrálneho krízového fondu Trnavského samosprávneho kraja finančne prispievajú, momentálne ich je 64.

Na predchádzanie živelným pohromám vyčlenili v kraji 100-tisíc eur

Ilustračné foto: pixabay.com

reklama

 

Z Centrálneho krízového fondu Trnavského samosprávneho kraja môžu členské mestá a obce získať peniaze na preventívne opatrenia, ktoré by mohli pomôcť pri zmierňovaní dopadov zmeny klímy a pri predchádzaní živelným pohromám.

 

Na tieto účely fond vyčlenil 100-tisíc eur.

 

Ako informoval Úrad Trnavského samosprávneho kraja, výzva je určená pre obce a mestá, ktoré majú uhradený členský príspevok do Centrálneho krízového fondu na rok 2022, v súčasnosti ich je 64.

reklama

 

Do programu môžu byť zahrnuté projekty zamerané na výstavbu vodozádržných hrádzok, zelených striech, vodozádržných opatrení súvisiacich s protipovodňovými aktivitami ako napríklad údržba korýt, rigolov a brehov riek, zberné jazierka či vsakovacie pásy.

 

Rovnako je možné zapojiť projekty zamerané na revitalizáciu zelených plôch v intraviláne.

 

Minimálna výška dotácie je 1 000 eur, maximálna 3 000 eur, pričom žiadateľ musí zabezpečiť spolufinancovanie projektu z vlastných alebo iných zdrojov vo výške minimálne 25 % z celkovej výšky poskytnutých finančných prostriedkov.

 

Centrálny krízový fond Trnavského samosprávneho kraja funguje už od roku 2009. Tvoria ho členské obce a samosprávny kraj.

 

Kto do fondu prispieva, môže dostať v prípade mimoriadnej situácie nenávratný príspevok na odstránenie následkov. V ostatných rokoch je možné získať dotácie aj na preventívne opatrenia.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama