Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Festival Lumen bude v Trnave už tento víkend

AKTUALITY - Trnava | 2.6.2022, 18.36, prispievatelia

Časť festivalu bude prístupná zdarma na Trojičnom námestí, časť spoplatnená.

Festival Lumen bude v Trnave už tento víkend

Ilustračné foto: Martin Hesko

reklama

 

Gospelový Festival Lumen oslávi 3. a 4. júna 30. narodeniny. Už tradične sa bude konať v centre Trnavy a návštevníkom ponúka nielen hudobný program, ale aj sprievodné podujatia a program pre deti.

 

Okrem hudobných hostí zo zahraničia sa predstavia aj Sima Magušinová, S hudbou vesmírnou, či gospelový projekt Godzone.


Headlinerom festivalu je austrálska formácia Planetshakers, na hlavnom pódiu vystúpia aj kapely Good Weather Forecast, Guvna B a Daniel Levi zastupujúce rôzne hudobné štýly od popu až po rap.

reklama

 

Prvé ročníky festivalu, ktorý bol pôvodne prehliadkou speváckych zborov, pripomenie zborová formácia Gospel fest.


Aktuálne témy spoločenského diania budú súčasťou sprievodného programu festivalu. O vojne a dezinformáciách budú diskutovať Juraj Rizman, vojnová reportérka Iva Mrvová a psychológ Dušan Ondrušek.

 

Gréckokatolíckeho kňaza pátra Petra, ktorý má svoj podcast, na Festivale Lumen vyspovedá moderátor Milan JUNIOR Zimnýkoval.

 

Michal Kubovčík predstaví svoj projekt Baštrng a obľúbený podcast z medicínskeho prostredia Doktor má Filipa bude taktiež súčasťou sprievodných podujatí. 


“Na Festival Lumen prichádzajú najmä mladí ľudia, ale tešíme sa, že sa tu stretávajú aj naši priatelia, ktorí stáli pri jeho prvých ročníkoch. Som rád, že okrem hudobného programu náš festival prináša aj prednášky a workshopy so vzťahovými témami, ale aj témami duševného zdravia a sebapoznania, či medzináboženského dialógu, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi dôležité,” hovorí Ján Holubčík SDB, riaditeľ festivalu.


Organizátori mysleli aj na najmenších návštevníkov - program pre deti otvorí Braňo Jobus s rozprávkovými knižkami, vystúpi tiež folklórny súbor Drienka. Na Radničnom nádvorí nájdete detský kútik, Rehoľnú kaviareň a Službu ucha.


Program Festivalu Lumen, ktorý sa uskutoční na Trojičnom námestí, je pre všetkých zadarmo, sprievodné podujatia sú spoplatnené. Viac informácií o programe a lístkoch nájdete na www.festivallumen.sk.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama