Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Ako vybrať pohodlnú a kvalitnú pohovku?

SERVIS - Dom a záhrada | 3.6.2022, 08.49, reklamný článok

Pohodlné pohovky sú nielen stabilná súčasť obývačiek, ale hodia aj do pracovne, hosťovskej či detskej izby. Keďže pohovky sú dostupné v najrôznejších prevedeniach, výber vám môže zamotať hlavu. Podľa čoho si vybrať tú správnu? 

Ako vybrať pohodlnú a kvalitnú pohovku?

Ilustračné foto: shutterstock.com

 

Začnite s rozmermi pohovky

Nábytok sa vyberá najmä podľa vzhľadu, čo je celkom prirodzené. Ale v prvom rade by sa vám pohovka mala zmestiť na vybrané miesto. Na začiatok teda všetko dobre premerajte, aby ste si pri výbere boli istý, na aké rozmery pohovky sa zamerať.

 

Myslite nielen na šírku a dĺžku, ale aj výšku opierok, aby vám pohovka neblokovala prístup k zásuvkám alebo aby nebránila v otvorení okna a podobne. Samozrejme musíte mať aj priestor okolo sedačky, aby ste mohli popri nej prechádzať. 

 


Zamerané na čalúnenie

Čalúnenie sa dá rozdeliť na tri základné typy – textil, umelá koža a koža. Výber čalúnenia určite nie je iba o estetickej stránke, ale aj o náročnosti na starostlivosť. 


Najluxusnejším kúskom je určite kožená pohovka, pričom sa to netýka iba jej ceny. Koža bude vždy v móde, vyzerá výborne a navyše má aj dlhú životnosť. Samozrejme je potrebné sa o ňu starať, aby nevysychala a nepraskala.

 

Cenovo dostupnejšie sú pohovky z imitácie kože a z umelej kože, ktoré však majú kratšiu životnosť.


Pod pojmom textilné čalúnenie sa môžu ukrývať najrôznejšie materiály ako polyester, bavlna či dokonca ľan. Dôležité je poznať vlastnosti materiálu, pretože sa od toho odvíja aj starostlivosť.

 

Bavlna je síce príjemný materiál, ktorý však môže časom vyblednúť a škvrny sa odstraňujú ťažšie. Existujú aj špeciálne materiály, ktoré odolávajú nečistotám aj tekutinám, takže údržba je jednoduchšia.    

 


Vlastnosti a funkcie pohovky

Kvalitná pohovka by mala spĺňať čo najviac vašich požiadaviek. Rozkladacia pohovka sa môže hodiť pre návštevy, ale ak je určená na každodenné spanie, môže nahradiť posteľ.

 

Takúto funkciu určite oceníte v malých bytoch aj v študentských izbách. 


Čo môžete využiť, je aj úložný priestor, do ktorého sa dá odkladať posteľná bielizeň, sezónne oblečenie a podobne. Ak nemáte v byte dostatok úložných priestorov, vyberajte si z ponuky pohoviek, ktoré úložným priestorom disponujú. 


Informovať by ste sa mali aj o konštrukcii sedačky. Najdrahšie, ale zároveň najodolnejšie sú konštrukcie z masívneho dreva.

 

Menej odolná, ale cenovo dostupnejšia je drevotrieska a plast. Tieto materiály majú nižšiu hmotnosť, takže sa s nimi jednoduchšie manipuluje.

 


Pohovku doplňte o relaxačné kreslo 

Ani tá najpohodlnejšia pohovka nenahradí relaxačné kreslo, ktoré môže byť vaším malým útočiskom. Pridajte k nemu lampu a máte skvelé miesto na čítanie alebo lúštenie krížoviek.

 

V kresle si však môžete aj zdriemnuť po náročnom dni alebo si z neho vychutnať svoj obľúbený film. Samozrejme sa v ňom môžete len tak uvelebiť a relaxovať.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama