Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Do tretice všetko dobré? V Hlohovci znova hľadajú firmu na rekonštrukciu jaslí

AKTUALITY - Hlohovec | 4.6.2022, 13.21, prispievatelia

Víťazi dvoch predchádzajúcich verejných obstarávaní od podpísaných zmlúv odstúpili. Po zvýšení cien stavebných materiálov a prác deklarovali, že nie sú schopní dodržať zazmluvnené ceny.

Do tretice všetko dobré? V Hlohovci znova hľadajú firmu na rekonštrukciu jaslí

Ilustračné foto: pixabay.com

reklama

 

Mesto Hlohovec vyhlásilo už tretíkrát verejné obstarávanie na rekonštrukciu budovy na Ulici R. Dilonga, v ktorej plánuje zriadiť mestské jasle.

 

Predpokladaná hodnota zákazky bola vyčíslená na 635-tisíc eur. Hlohovec získal na mestské jasle nenávratný finančný príspevok z eurofondov vo výške viac ako pol milióna eur.

 

Víťazi dvoch predchádzajúcich verejných obstarávaní od podpísaných zmlúv odstúpili.

reklama

 

V prvom verejnom obstarávaní ešte minulý rok získala zákazku vďaka najnižšej cene 465-tisíc eur stavebná firma z Trnavy. Po podpísaní zmluvy informovala, že pre zvýšenie cien tovarov a služieb nie je schopná dodržať ponúknutú cenu.

 

V opakovanom verejnom obstarávaní uspela s cenou 605-tisíc eur stavebná spoločnosť z Bratislavy, opäť sa však zopakoval scenár s odstúpením od už podpísanej zmluvy. Dôvod bolo aj v tomto prípade rovnaký, zvýšenie cien tovarov a prác.

 

Projekt obnovy budovy pre mestské jasle ráta so zateplením, výmenou okien a dverí, ale aj s prestavbou interiérov. Budova pochádza z osemdesiatych rokov minulého storočia, v minulosti v nej boli jasle pre najmenších obyvateľov Hlohovca.

 

Primátor Hlohovca Miroslav Kollár informoval poslancov mestského zastupiteľstva o získaní nenávratného finančného príspevku na jasle z eurofondov ešte koncom roka 2019.

 

V meste bol podľa jeho vtedajšieho vyjadrenia tlak na otvorenie detských jaslí, rodičia mali o túto službu pre deti do troch rokov veľký záujem.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama
JM 1
reklama