Futbal, 7. liga A: Ružindol po víťazstve v Košolnej spečatil postup

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 5.6.2022, 21.17, prispievatelia

V mestskom derby Slávie Trnava a Modranky o víťazovi rozhodol gól z 90. minúty.

Futbal, 7. liga A: Ružindol po víťazstve v Košolnej spečatil postup

V Košolnej vypukli po zápase postupové oslavy Ružindolčanov. Foto: facebooková stránka obce Ružindol

Ružindol mal svoj postup pôvodne potvrdiť už pred týždňom v Bohdanovciach, urobil tak až teraz v Košolnej. O najtesnejšie víťazstvo sa jediným gólom zápasu postaral ešte v prvom polčase Matej Synak.

Náskok Ružindola pred druhým béčkom Bolerázu je už nedostihnuteľný. Boleráz B v skupine o postup remizoval v Bohdanovciach.

V skupine o 5. - 8. miesto Slávia Trnava po prvom polčase prehrávala v zápase s Modrankou 1:3, ale silným záverom dokázala výsledok zvrátiť. V 82. domáci Gábor vyrovnal na 4:4 a v 90. minúte strelil Uhrík víťazný gól Slávie.

Dechtice celkom jednoznačne zvíťazili na ihrisku pod smolenickým zámkom.

V skupine posledných štyroch mužstiev Hrnčiarovce zdolali Dolnú Krupú, v zápase zažiaril strelec troch gólov domácich Sedlický.

O víťazstvo Dolných Orešian nad Bíňovcami sa postarali gólmi Rabara a Šaštínsky, obaja zaznamenali po dva góly.

SWAN 7. liga A - nadstavbová časť - 4. kolo

Skupina o postup

Košolná – Ružindol 0:1 (0:1)

Góly: 38. Synak

ČK: 90. Matlák – 90. Jánoš

KOŠOLNÁ: Hrušovský – Bobok, Hudek, Holekši, Matovič, Homola, Greguš, Čavara, Mesíček, Matlák, Madzík (Danišovič, Bačík)

RUŽINDOL: Uhlár – M. Turoň, Penyak, D. Turoň, Tomovič, Synak, Tomašovič, Minarovič, Grígel, Ostrý, Backa (Drmola, Jánoš, Parnahaj, Moravčík, Moncman)

Bohdanovce – Boleráz B 2:2 (2:1)

Góly: 15. Beňo, 26. Szabó – 11. Marek Daniš, 72. Jaroslav Daniš

BOHDANOVCE: Kopúnek – Doboš, Palšovič, Brna, Sanny, Beňo, Faga, Lančarič, Dufek, Szabó, Vyskoč (Chudý, Brestovanský, Braniša)

BOLERÁZ B: Vaško – Puschenreiter, Kurinec, Jaroslav Daniš, Kormúth, Jozef Daniš, Buchan, Židek, Marek Daniš, Vavro (Martin Daniš, Lopatka)

skupina o 5. - 8. miesto:
Smolenice – Dechtice 1:4 (1:1)

Góly: 28. Taranda – 20. Dubrava, 57. a 88. Heltko, 72. Maška

SMOLENICE: Ondruš – Lipták, Klokner, Poór, Dubčák, Schwarz, Taranda, Štibraný, Sýkora, Haberl, Rangelov (Šaradín,Vandák, Kocmál, Fulajtár)

DECHTICE: Drobný - Holec, Cmero, E. Srdoš, Heltko, Krivánek, Prvý, Dubrava, J. Srdoš, Danko, Maška

Slávia Trnava – Modranka 5:4 (1:3)

Góly: 17. Indríšek, 53. Halmo, 75. Laurinec, 82. Gábor, 90. Uhrík – 2. Majba, 22. Lančarič, 31. Rakický, 66. Gumbír

SLÁVIA: Lihán – Ďurinský, Vido, Pastyrčák, Kopúnek, Laurinec, Halmo, Uhrík, Gábor, Miko, Indríšek (Hrebíček, Barna, Lukačovič, Jankech)

MODRANKA: Špernoga – Rakocký, Mačák, Lančarič, Zvolenský, Šaštinský, Moncman, Majba, Mackovič, Duračka, Gumbír (Valko, Kohút)

skupina o 9. - 12. miesto:
Hrnčiarovce – Dolná Krupá 5:2 (2:2)

Góly: 9. Holovič, 31., 49. a 90. Sedlický, 51. Palkovič – 23. Hetteš, 42. Vyskoč

HRNČIAROVCE: Kobza – Kralovič, Hlinka, Skýpala, Sedlický, Lukačik, Palkovič, Vnuk, Jedinák, Holovič, De Oliveira (Serbák, Střelec, Kriška, Kredatus)

DOLNÁ KRUPÁ: Vitek – M. Gažo, Šnajder, Garažia, Vyskoč, R. Gažo, Hetteš, Selnekovič, Hrčka, Peško, Horváth (Kucman, Hrčka, Michálek)

Dolné Orešany – Bíňovce 4:1 (3:1)

Góly: 16. a 44. Rabara, 45. a 50. Šaštinský – 37. vlastný Šergovič

DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Zelenák, Hronský, Šergovič, Zajíc, Ostrovský, Novák, Nádaský, Kamenický, Rábara, Šaštinský (Bečka, Illeš)

BÍŇOVCE: Klementovič – M. Kostolanský, Krajčovič, Královič, Ryšavý, Tarkoš, Rajnoha, Čech, I. Kostolanský, Ryšavý, Petrovič (Hostin, Tarkoš, Halaša)