Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Starostov, primátorov aj župana si budeme voliť v jeden deň, termín je známy

AKTUALITY - Voľby | 6.6.2022, 13.25, prispievatelia

Voľby do orgánov obcí a miest budú prvýkrát spojené s voľbami do orgánov samosprávnych krajov.

Starostov, primátorov aj župana si budeme voliť v jeden deň, termín je známy

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk

reklama

 

Starostov, primátorov a predsedov samosprávnych krajov, ako aj obecných, mestských a krajských poslancov si na Slovensku budeme voliť v sobotu 29. októbra. Termín volieb dnes vyhlásil predseda Národnej rady SR Boris Kollár.

 

Voľby do orgánov obcí a miest budú prvýkrát spojené s voľbami do orgánov samosprávnych krajov. Strana Smer-SD avizovala, že by chcela k týmto voľbám pridať aj referendum, v ktorom by mohli ľudia rozhodnúť o konci terajšej vlády.

 

V Trnave je známych zatiaľ päť kandidátov na post primátora: Branislav Baroš, Zuzana Bošnáková, Peter Bročka, Marián Galbavý a Matej Lančarič. Tento zoznam sa môže ešte meniť, kandidátov môže byť viac, ale aj menej.

reklama

 

Zatiaľ najviac kandidátov na primátora mala Trnava v roku 1994, bolo ich 11. Naopak, najmenej, v roku 2006, kedy boli len traja.

 

V Hlohovci kandidatúru okrem terajšieho primátora Miroslava Kollára oznámil aj poslanec Ivan Baranovič. V Piešťanoch kandidatúru zatiaľ neoznámil nikto, ale je veľmi pravdepodobné, že primátor Peter Jančovič nebude jediným kandidátom.

 

Kandidatúru na predsedu Trnavského samosprávneho kraja zatieľ tiež neoznámil nikto. Isté je, že kandidovať bude terajší župan Jozef Viskupič. Zo zákulisných informácií vyplýva, že by ho mali podporiť strany vládnej koalície plus KDH.

 

Jeho protikandidáta chcú už v najbližšom čase predstaviť starostovia z regiónu. Malo by ísť o jedného z nich, starostu niektorej obce.

 

Po prvýkrát sme si primátorov a starostov volili v roku 1990, odvtedy sa komunálne voľby konali pravidelne každé štyri roky.

 

Predsedov samosprávnych krajov sme si prvýkrát volili v roku 2001, odvtedy tiež každé štyri roky. Výnimkou je aktuálne volebné obdobie samosprávnych krajov, ktoré je päťročné, práve z dôvodu zjednotenia termínov volieb s komunálnymi voľbami.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda
reklama