Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartak si zazmluvnil Vantrubu, snaží sa o príchody Štetinu a Paura

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.6.2022, 11.07, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka vstúpili do letnej prípravy pred novou sezónou s dvoma novými hráčmi. Okrem vopred avizovaného stredopoliara Azeeza Oseniho absolvoval úvodný zraz s andelmi aj brankár Martin Vantruba, ktorý už podpísal prestupové lístky ale ešte netrénoval. Červeno-čierni riešia aj ďalšie posily, spomínajú sa i mená ako Lukáš Štetina či Jakub Paur.

Spartak si zazmluvnil Vantrubu, snaží sa o príchody Štetinu a Paura

Azeez Oseni bol prvou letnou posilou Spartaka. Foto: Ján Král

reklama

 

Martin Vantruba po odchode z Trnavy pôsobil v Slavii Praha, Podbrezovej, Pohroní, Příbrame a dánskom Nordsjaelande.

 

Naposledy bol na súpiske Dunajskej Stredy, no príležitosť v lige nedostal. Odchytal len päť duelov za farmu v Šamoríne. 


"Otázok v tejto súvislosti je viacero, ja mám tiež veľa otázok prakticky nezodpovedaných. Už to ale nechcem riešiť, sústredím sa na novú kapitolu, verím, že budeme so Spartakom úspešní," povedal Martin Vantruba.

REDNOD
reklama


Jasnou jednotkou v Trnave je momentálne Dominik Takáč, ktorý úvodný zraz vynechal pre reprezentačné povinnosti pri A-tíme Slovenska. V súvislosti s ním sa však vynárajú špekulácie o možnom letnom transfere, čo by mohla byť šanca pre Vantrubu.


"Potešilo ma, že tréner Pavel Kamesch bol voči mne úprimný. Povedal mi, že musím ešte veľa dokazovať kvality a musím mu splatiť dôveru, ktorú mi dal. Všetko bude závisieť od toho, či tu Takáč zostane alebo nie. Na zápasy som však pripravený a verím, že budem Dominikovi vyrovnanou konkurenciou," dodal 196 centimetrov vysoký brankár.

 

Martin Vantruba sa teší z návratu do Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

 


V súvislosti so Spartakom sa v mediálnom priestore objavili informácie o záujme ohľadne stopéra Sparty Praha Lukáša Štetinu, ktorý na jar hosťoval v Liberci či o Jakubovi Paurovi, ktorý skončil v Žiline.


"So Štetinom prebiehajú rokovania, verím, že sme blízko k dohode. Uvidí sa v najbližších dňoch. Okrem Paura máme vytypovaných aj iných hráčov, sú tam ďalšie možnosti. Uvidíme, či si bude tento klub môcť dovoliť týchto hráčov, ale chceli by sme sa v každej formácii ešte posilniť," poznamenal Michal Gašparík.


Na margo brankárskej otázky dodal: "V hre je možný prestup Takáča, ale príchod Vantrubu je reakciou na dlhodobé zranenie Rusova. Ak by sme Takáča predali, budeme potrebovať ešte ďalšieho brankára."

 

Tréner Michal Gašparík na prvom tréningu letnej príprav. Foto: Ján Král

 


S profesionálnou kariérou skončil Martin Škrtel, na novej zmluve sa s klubom nedohodol Jakub Grič. V klube nepokračuje ani mladý Lukáš Jendrek. Červeno-čierni nepočítajú po skončení hosťovaní so službami Petra Kolesára, Sebastiána Gembického či Mária Mihála. 


"Ostatných hráčov máme pod zmluvou, verím, že zostanú," uviedol Gašparík.

 

Do realizačného tímu pribudol trnavskému koučovi nový kolega, namiesto Dávida Moravca, ktorý sa rozhodol prerušiť futbalovú etapu, bude mať kondičnú stránku na starosti Michal Kukučka.

 

Michal Kukučka je novým kondičným trénerom Spartaka, v minulej sezóne pôsobil v Seredi. Foto: Ján Král

 


Z hráčskeho kádra Trnavčania predĺžili spoluprácu s Ľubošom Kamenárom, Martinom Mikovičom a v priebehu piatka podpísal zmluvu aj Kristián Koštrna. 


Kapitánom tímu bude naďalej Martin Mikovič, ktorý prišiel pred novinárov oddýchnutý po dovolenke v Jaziercoch na Liptove.

 
Paradoxne, v kabíne bude mať opäť nového suseda. Už tretíkrát po sebe sa stalo, že hráč, ktorý sedel vedľa neho, v klube po sezóne nepokračuje.


"Po mojej ľavici je v kabíne zjavne ťažké miesto. Už neudržalo Mária Mihála, Petra Kolesára, teraz musel skončiť taký kaliber ako Martin Škrtel. Možno to miesto necháme radšej voľné, aby už nikto neodchádzal. Ale teraz vážne, nejakí hráči majú prísť. V kabíne sú dve voľné miesta, takže jeden z nich si tam sadne. Bude to mať ťažké, ale ja už ho upracem," usmial sa Mikovič.

 

Michal Boledovič má zatiaľ jeden kratučký štart za A-mužstvo. V dorasteneckej kategórii skončil a dostane šancu presvedčiť o svojich kvalitách. Foto: Ján Král

 


Letnú prípravu odštartujú Trnavčania v domácich podmienkach. Prvý prípravný zápas odohrajú 15. júna v Jaslovských Bohuniciach proti Skalici.

 

Neskôr sa presunú na sústredenie do Slovinska, kde ich čakajú aj renomovaní súperi ako NK Maribor a Partizan Belehrad.

 

Generálku na ligu absolvujú 8. júla doma proti Baníku Ostrava.

 

Koštrna o predĺžení spolupráce so Spartakom:


 

Kto bol na úvodnom zraze?

Brankári: Kamenár, M. Vantruba, Vasiľ, D. Chudý


Hráči v poli: Čurma, Kóša, Koštrna, Mikovič, Tumma, Ujlaky ml., Azevedo, Bukata, Iván, Kozak, Oseni, Procházka, Savvidis, Boateng, Olejník, Bamidele Yusuf, Bolaji, Benovič, Vlasko, Boledovič


Chýbali: Takáč, Ristovski (reprezentačné povinnosti pri A-tímoch), Kóša, Ujlaky ml. (reprezentačné povinnosti pri U19), Tumma (zranenie)


Prišli: Oseni (36 Lion FC), Vantruba (Dunajská Streda), D. Chudý (návrat z hosťovania v Rohožníku)


Odišli: Škrtel (ukončil aktívnu činnosť), Grič, Jendrek (koniec zmluvy)

 

 

Program prípravy

10.6.: úvodný zraz prípravy
15.6. o 11:00: Spartak - Skalica (v Jaslovských Bohuniciach)
18.6. o 11:00: Spartak - Petržalka (v Jaslovských Bohuniciach)
19.- 30.6.: sústredenie v Slovinsku (Radenci)
23.6.: NK Maribor - Spartak (v Slovinsku)
29.6.: Partizan Belehrad - Spartak (v Slovinsku)
2.7.: Spartak - Zbrojovka Brno (v Brne)
8.7.: Spartak - Baník Ostrava (na Štadióne Antona Malatinského)
15.7.: štart Fortuna ligy
21. a 28.7.: druhé predkolo Európskej konferenčnej ligy
* pozn.: Čas a miesta zápasov sa ešte môžu meniť.
 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama