Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Cattanéo ako inšpirácia: V TC Empire hrajú tenis vozičkári z celého sveta

ŠPORT - Ostatné športy | 11.6.2022, 15.55, prispievatelia

Kvalitne obsadený turnaj ITF Slovakia Open 2022 sa hrá do 12. júna. 

Cattanéo ako inšpirácia: V TC Empire hrajú tenis vozičkári z celého sveta

Obdivuhodní tenisti na vozíkoch chodia do Trnavy od roku 2012. Prvý sprava je s víťaznou trofejou Frédéric Cattanéo z Francúzska, ktorý získal na antukových kurtoch TC Empire singlový hetrik. Foto: Marta Országhová

reklama

 

Organizovaný tenis v Trnave si pripomína storočnicu. Významné jubileum sa snúbi s niektorými pozoruhodnými podujatiami.   


Cez minulý víkend už trénovali na dvorcoch TC Empire Trnava tenisoví vozičkári. Neklamný znak, že do malého Ríma opäť prichádza atmosféra ich tradičného medzinárodného turnaja ITF Slovakia Open. 


Trnavský príspevok do seriálu NEC Wheelchair Tennis Tour 2022 sa hrá vonku od štvrtka 9. do nedele 12. júna. Všetci divácki záujemcovia majú bezplatný vstup.

reklama


Tenis na vozíku bol ako ukážkový šport premiérovo zaradený do rozpisu Paralympijských hier v Soule 1988. O štyri roky neskôr, v Barcelone, sa už súťažilo o medaily PH naostro. 

 

 

Cattanéo s hetrikom

Vozičkári z rôznych krajín našej planéty prvý raz zavítali do Trnavy pred desiatimi rokmi. Dovtedajších osemnásť edícií ITF Slovakia Open sa hralo v Bratislave.


Nezabudnuteľnou postavou trnavských začiatkov bol popredný francúzsky reprezentant Frédéric Cattanéo (nar. 13. decembra 1978).


Písal sa rok 2002, keď prežil ťažkú haváriu na motocykli. Lekári mu však museli amputovať obe nohy.


Lenže Fréd Cattanéo sa krutému osudu nepoddal. Začiatkom augusta 2009 získal, spolu so svojimi krajanmi, titul tímových majstrov sveta na tenisových vozíkoch.


Z dvojhry trnavského turnaja Slovakia Open si Cattanéo odniesol hetrik (2012, 2013, 2014). Sympatický športovec z krajiny galského kohúta sa tak navždy zapísal do telovýchovnej histórie starobylého kráľovského mesta.

 

JAROSLAV LIESKOVSKÝ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda
reklama