Futbalový Červeník vyhral Bestrent Cup, vo finále zdolal Horné Orešany

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 11.6.2022, 21.03, Ján Král

O výsledku rozhodli futbalisti Červeníka už v prvom polčase.

Víťazná fotografia futbalistov Červeníka. Foto: Ján Král

Futbalisti Červeníka triumfovali v Bestrent Cup-e. Vo finále oblastnej pohárovej súťaže porazili Horné Orešany suverénne 5:0, keď o výsledku rozhodli už v prvom polčase.

Zápas sa hral na Štadióne Antona Malatinského v Trnave, v hľadisku súboj sledovalo 700 divákov.

Červeník mal do zápasu výborný nástup. Už v piatej minúte vyskočil na center do päťky najvyššie Michal Babic a hlavičkou k tyčke otvoril skóre. Rovnaký hráč sa v 10. minúte zmocnil v šestnástke odrazenej lopty a poslal ju opäť k tyči – 2:0.

V 24. minúte sa spoza šestnástky odhodlal k strele Patrik Nemec, tá síce nemala potrebnú razanciu, zaskočila však brankára Adriána Pekaroviča, ktorý nezareagoval a lopta skončila v sieti po tretíkrát.

V 28. minúte viedol Červeník už štvorgólovým rozdielom, po skrumáži v pokutovom území trafil do siete z pár krokov Ján Gábriš.

Takto padol štvrtý gól Červeníka.

Tesne pred odchodom do kabín vyšiel Červeníku brejk, v šestnástke si prebral loptu Patrik Nemec a prízemnou strelou stanovil na 5:0.

V druhom polčase už gól nepadol, dobré zákroky vytiahli obaja brankári, nielen hornoorešanský Adrián Pekarovič ale aj gólman Červeníka Matej Kubatka, keďže horúco už bolo aj pred druhou bránkou.

Aj vďaka ich zákrokom sa stav už nezmenil a po zápase tak z rúk predsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava Vladimíra Hracha a zástupcu sponzora súťaže Bestrentu Jána Hrčku prevzal kapitán Červeníka Miroslav Jarábek a autor dvoch gólov Michal Babic pohár pre víťaza.