Futbal, 8. ligy: Suchá remizovala so Šúrovcami, béčko Brestovian dalo 12 gólov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.6.2022, 21.23, Ján Král

Špačince do Bukovej nevycestovali a duel prehrali kontumačne 0:3.

Lukáš Lastovička (vľavo) mal v sobotu veľký deň na ihrisku i v súkromí. Foto: Ján Král

O postupujúcom z 8. ligy A sa rozhodne až v záverečnom kole. V súboji ašpirantov na postup Suchej nad Parnou so Šúrovcami sa zrodila remíza 3:3.

Hosťom pritom dokonale vyšiel prvý polčas, keď po góloch Saba, Ďuriša a Hechta viedli už trojgólovým rozdielom. Suchá sa ale nezdala, bojovú zástavu dvihol v 58. minúte skúsený Ľuboš Fridrich a dvoma gólmi vyrovnal Lukáš Lastovička.

Ten mal v sobotu dvojitú radosť, keďže po zápase utekal na svadbu a oženil sa.

Nevídanú kanonádu predviedlo béčko Brestovian v Dolnom Dubovom. Domácich rozstrieľalo 12:0! Dolnodubovčania sa držali len do 21. minúty, potom Tomáš Tančok rozstrhol vrece s gólmi. Hetrikom sa v dueli zaskveli Hladký a Šiška.

Naháč porazil Vlčkovce 4:2, vyhrať mohol aj vyšším skóre, ale Martin Sersen hetrik nezavŕšil, keď nepremenil penaltu.

Dolné Lovčice zdolali Slovenskú Novú Ves 3:0 po góloch Kršiaka, Petroviča a Rejdugu.

8. liga A - nadstavba - 5. kolo:

Suchá nad Parnou – Šúrovce 3:3 (0:3)
Góly: 58. Ľ. Fridrich, 60. a 82. Lastovička – 17. Marek Sabo, 37. Ďuriš, 45. Hecht

Buková - Špačince 3:0 kontumačne

Dolné Dubové - Brestovany B 0:12 (0:6)
Góly: 21. T. Tančok, 24., 60. a 69. Hladký, 27. Cibulka, 33. a 57. Toráč, 40., 62. a 63. Šiška, 45. Baranovský, 72. L. Jobek

Naháč – Vlčkovce 4:2 (3:0)
Góly: 16. Hracho, 40. Lopatka, 42. a 64. Martin Sersen – 75. P. Matula, 86. Guľa

Dolné Lovčice - Slovenská Nová Ves 3:0 (1:0)

8. liga B: Latečka sa dotiahol na Trávnička

Koplotovce viedli v Pastuchove už v 12. minúte dvojgólovým rozdielom po zásahoch Manducha a Bojňanského. V závere oboch polčasov ale prišli chvíle Ondreja Koutného. Domáci futbalista gólmi zo 45. a 90. minúty zariadil deľbu bodov po výsledku 2:2.

Dolný Lopašov zabral proti Bojničkám naplno a pripísal si výhru 3:2.

Adrián Latečka strelil za Kľačany hetrik proti Dolnému Trhovišťu a dotiahol sa na Šulekovčana Lukáša Trávnička v tabuľke strelcov. Obaja strelili v tejto sezóne 23 gólov. Kľačany aj vďaka streleckému apetítu svojho kanoniera vyhrali 5:2.

8. liga B - 27. kolo

Dolný Lopašov – Bojničky 3:2 (3:1)
Góly: 33. Vrbovský, 44. Šimkovič, 45. Beblavý – 2. a 53. Dekan

Pastuchov – Koplotovce 2:2 (1:2)
Góly: 45. a 90. Koutný – 11. Manduch, 12. Bojňanský

Kľačany - Dolné Trhovište 5:2 (2:1)
Góly: 6., 13. a 52. Latečka (tretí z pen), 78. Beko (pen), 85. L. Ďuriš – 20. Sobkuliak, 80. Kubička

voľno: Šulekovo