Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

FOTO: Na finále v City Arene budú mnohí hráči spomínať ako na vrchol kariéry

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.6.2022, 15.06, Ján Král

Na zápas tímov zo šiestej ligy prišlo v Trnave na štadión 700 divákov.

FOTO: Na finále v City Arene budú mnohí hráči spomínať ako na vrchol kariéry

Červeník získal veľký putovný pohár aj pohár pre víťaza Bestrent Cup-u. Foto: Ján Král

reklama

 

Amatérsky futbal v trnavskej oblasti mal v sobotu sviatok. Dvaja účastníci šiestej ligy odohrali finálový zápas Bestrent cup-u v City Arene - Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

 

Po zápase sa z víťazstva 5:0 a zisku trofeje tešili futbalisti Červeníka, ani zdolaní Hornoorešanci ale nebudú na zápas spomínať v zlom.

 

Naopak, príležitosť nastúpiť na štadióne, kde sa hráva liga či dokonca reprezentačné zápasy, mnohí brali ako životnú skúsenosť.

REDNOD
reklama


"Som šťastný, že sme to zvládli, aj keď v oklieštenej zostave. Bol to zápas kariéry. Mám 31 rokov, už sa to nemusí podariť," zhrnul svoje pocity po víťaznom zápase strelec dvoch gólov Červeníka Patrik Nemec.


Šikovný stredopoliar hral v Trnave ešte na starom štadióne. Vtedy nastúpil za Jaslovské Bohunice na treťoligový duel proti béčku Spartaka. 


Podobnú skúsenosť mal hrajúci tréner Červeníka Peter Varga, ktorý mal tú česť doteraz v prípravnom zápase. 


"Na novom štadióne to bolo prvýkrát. Prekvapilo ma, ako ťažké bolo vizuálne prepínať medzi plochou, kde svietilo slnko a miestami, kde bol tieň. Miestami som mal problém vidieť loptu, asi je to už vekom," nezaprel v sebe veselú povahu Varga, ktorému z lavičky držali palce aj synovi Peter a Pavol s manželkou Ivanou.

 

Patrik Nemec (v bielom) v súboji o loptu s Rastislavom Malackým. Foto: Ján Král

 


Atmosféru štadióna si zo striedačky užil po čase aj Miroslav Krajčovič, ktorý bol s výpravou Červeníka ako lekár. Pred pár rokmi pôsobil v Spartaku ako fyzioterapeut.


Marcel Modrovič a Martin Štefunko boli na súpiske Červeníka, obliekli si aj dresy, bolo im však jasné, že do zápasu nezasiahnu. Obaja majú poranené krížne väzy v kolene, Modrovič už má dokonca po operácii a pohyboval sa s barlami. 


"Tréner nám umožnil byť pri zápase aspoň týmto spôsobom, keď už nemôžeme zo zdravotných dôvodov zasiahnuť do zápasu," povedal Modrovič.


"Nohy svrbia pri pohľade na trávnik, ale čo už narobíme, nedá sa," pridal Štefunko.

 

Po zápase si Marcel Modrovič užíval oslavy priamo na ihrisku.

 


Trpkejšie niesol neúčasť Patrik Vančo. "Vôbec som si neuvedomil, že som dostal v Suchej nad Parnou tretiu žltú kartu v pohári a nebudem môcť štartovať vo finále. Tešil som sa ako si zahrám na štadióne, kam chodím podporovať Spartak, až kým som si neprečítal úradnú správu, kde bol zverejnený trest," priblížil Vančo, ktorý je veľkým fanúšikom Spartaka a povolaním je vojak.

 

Ešte viac mohol byť nešťastný brankár Marek Dúcky, ktorý dostal úplne zbytočnú červenú kartu v ligovom dueli v Leopoldove a začal mu plynuť trojmesačný dištanc.


V tíme Červeníka to však bolo v sobotu o futbalovej radosti, ktorú si užívali hráči na trávniku i stovky divákov v hľadisku. V druhom polčase sa už zabávali aj mexickými vlnami a prekrikovačkou Slovan - Červeník.

 

Podľa oficiálneho údaju prišlo do trnavského hľadiska 700 ľudí. Samozrejme, približne polovica drukoval Horným Orešanom.

 

Radosť Michala Babica po úvodnom góle v siete Horných Orešian.

 


"Užil som si to naplno, pri víťaznom pokriku som takmer prišiel o hlas. V hľadisku mi držala palce rodina, prišlo veľa ľudí, teším sa, že sme vyhrali," konštatoval autor dvoch gólov Michal Babic.

 

Skóroval už v piatej a následne desiatej minúte, čím jasne udal smerovanie duelu.


"Radím tento úspech asi najvyššie v kariére práve kvôli štadiónu, kde sa zápas konal. Hral som zápas za mládežnícku reprezentáciu, keď som mal 19 rokov. Ale víťazstvo na spartakovskom štadióne je ozaj veľký zážitok," povedal zakončovateľ, ktorý futbalovo vyrastal v Ružomberku. 

 

Babicova šanca, tretí gól z nej ale nepridal. 

 


Inak, na konte má v šiestej lige už 49 gólov. Jeho prenasledovateľ z Maduníc Matej Slovák dal o šesť menej. "Ešte mám dva zápasy. Neviem, ako je na tom kolega z Maduníc Matej Slovák, údajne sa zranil. Rád by som si náskok udržal a pridal nejaký gól. Dosiahnuť hranicu 50 presných zásahov, by bolo pekné," pousmial sa Babic.


Hornoorešanci v druhom polčase zlepšili výkon, dostali sa aj do šancí, nebolo im však dopriate tešiť sa z gólu. Výsledok 0:5 ale prijali s pokorou, súperom po zápase vytvorili pri oceňovaní uličku a zatlieskali im.

 

"Výsledok nie je bohviečo, férovo ale treba priznať, že Červeník bol lepší a gratulujem im k víťazstvu. Keď začínal pohár, zrejme nikto nečakal, že sa dostaneme až do finále. Možnosť zahrať si na ligovom štadióne je výborná, škoda len, že sa nekonala čerešnička na torte," hodnotil po súboji tréner mužstva Róbert Gonos.

 

Zdolaní finalisti z Horných Orešian.


Medaily a poháre pre víťazov odovzdávali predseda Oblastného futbalového zväzu Trnava Vladimír Hracho a zástupca sponzora súťaže Ján Hrčka z firmy Bestrent.


"Prejavila sa forma mužstiev, Červeník bol na tom výkonnostne lepšie. Verím, že fanúšikovia si prišli na svoje. Preto to celé robíme, aby vyvrcholenie Bestrent Cup-u priniesol zážitok," uviedol Hracho.

 

Petra Vargu objíma Vladimír Hracho. Vedľa neho ďalší zástupca ObFZ Trnava Denis Kabát a Ján Hrčka.

 


Súťaž bude pokračovať aj v novej sezóne. "S firmou Bestrent a pánom Hrčkom sme už komunikovali, chcú pokračovať v sponzorovaní súťaže. Takisto sme hovorili s pánmi Poórom a Adamcom ohľadne využitia štadiónu, tiež sú tomu naklonení, páčil sa im zápas. Pevne verím, že aj budúci ročník sa odohrá finále na Štadióne Antona Malatinského," dodal šéf zväzu.


Červeník si zároveň vybojoval aj právo štartu v novom ročníku Slovnaft Cup-u, kde si môže v prípade úspešného počínania vybojovať zápas s ligovým mančaftom.

 

Ďalšia fotogaléria

Hornoorešancov priviedol na trávnik ako kapitán Miroslav Drozda.

 

Hlavným arbitrom zápasu bol Rudolf Šarvaic, súťaže píska od roku 1975, teda už 47 rokov.

 

Hráčov priviedli na ihrisko mladí futbalisti a futbalistky.

 

Striedačka Horných Orešian. Tréner Róbert Gonos (v sivom vpravo) ešte pred zápasom veril v dobrý výsledok.

 

Marián Kolony preniká obranou Horných Orešian.

 

Gólová radosť Červeníka.

 

Fanúšikovia v Červeníku prišli so špeciálnymi šálmi vyrobenými pri príležitosti zápasu.

 

Brankár Horných Orešian Adrián Pekarovič burcovla spoluhráčov, aby nezložili zbrane ani za nepriaznivého skóre.

 

Skúsenosti na oboch stranách. Súboj Rastilava Malackého s Petrom Vargom.

 

Pred Martinom Mekkým zachraňoval brankár Červeníka Matej Kubatka.

 

Zápas sledovali z VIP miest aj hlavný architekt City Areny Pavol Adamec a niekdajší majiteľ Spartaka Vladimír Poór.

 

V druhom polčase už gól nepadol, po tejto strele Jána Gábriša sa vyznamenal brankár Horných Orešian.

 

Po záverečnom hvizde rozhodcu otvorili Červeníčania šampanské.

 

Víťazná prekrikovačka s fanúšikmi.

 

Zdolaný finalista dostal poukaz na nákup športového vybavenia v hodnote 500 eur. Víťaz s dvojnásobnou hodnotou.

 

Hráči Horných Orešian vytvorili pri dekorovaní víťaza uličku slávy.

 

Medailu si prevzal aj Peter Varga mladší, syn trénera Červeníka, ktorému pomohol s presunom po trávniku Miroslav Krajčovič.

 

A oslavy mohli naplno prepuknúť.

 

TJ Slovan Červeník - víťaz Bestrent Cup-u 2021/22.

 

Vďační fanúšikovia.

 

Spoločná fotografia oboch tímov.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama